נעים מאדי
צילום: מכאן

חקירת מות שוטר מג"ב מירי חברו: לחשוד מיוחס גם ניסיון תקיפה מינית של שוטר אחר

אפיק טויבי, החשוד בהמתה בקלות דעת של השוטר נעים מאדי בחדרו - חשוד כעת גם במעשים מגונים וניסיון למעשה סדום בשוטר אחר ששירת איתו בתחנה • טויבי הודה במיוחס לו, אך בחקירותיו מסר גרסה אחרת • מעצרו הוארך עד יום ראשון
חן ביאר
02 במרץ 2021
14:28

שוטר מג"ב אפיק טויבי, החשוד בהמתה בקלות דעת של שוטר אחר בחדרו, חשוד כעת גם במעשים מגונים ובניסיון לבצע מעשה סדום בחבר נוסף ששירת עמו. היום (שלישי) הוארך מעצרו של טויבי עד ליום ראשון, בחשד שירה בנעים מאדי באמצעות נשקו והרג אותו, ולאחר מכן ניסה להסתיר את מעשיו וטען כי מאדי התאבד.

בית המשפט הורה למח"ש להשלים את החקירה עד יום ראשון הקרוב, לקראת כתב אישום. עוד ציין השופט כי מאז הארכת המעצר האחרונה התחזק החשד נגד טויבי, שממשיך לשמור על זכות השתיקה בחלק גדול מחקירתו. 

טויבי חשוד בנוסף כי במספר מקרים בעבר השתמש בנשקו באופן שמסכן חיי אדם וכן שתקף ואיים על אחד השוטרים ששירתו איתו. עוד נמסר כי טויבי הודה בפני מדובב שהוכנס לתאו במיוחס לו, אך בחקירותיו מסר גרסה אחרת. כעת מתחזק החשד בכך שטויבי ירה במאדי בעקבות משחק בנשק, בעקבות ראיה פורנזית חדשה שגילו החוקרים.

טויבי, תושב נוף הגליל, קיבל אות הצטיינות במהלך שירותו. במהלך חקירתו עלה חשד למקרה תקיפה ואיומים של שוטר בפלוגה וכמה מעשי פזיזות ורשלנות בנשק. החשד הוא שטויבי ירה במאדי ככל הנראה במהלך משחק עם נשק. בדיון בבית המשפט בשבוע שעבר הוצגו ממצאים המחזקים את החשד כלפי טויבי - זווית פגיעת הירי, דם שנמצא על כפכפי החשוד וממצאים החשודים כשרידי דם על חולצת החשוד.