סמ"ר יונתן גרנות ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

הירי בלוחם הנח"ל: סעיף החשד תוקן להמתה בקלות דעת

מעצרו של החשוד הוארך בעשרה ימים • על פי החשד הכדור שפגע בראשו של סמ"ר יונתן גרנות נורה בעקבות נקירה בנשק • במהלך הדיון התעלף החייל החשוד ופונה לטיפול רפואי בבית חולים • סמ"ר גרנות הובא למנוחות בבית העלמין בקיבוץ עינת בתחילת השבוע
איציק זוארץ וכרמלה מנשה
02 במרץ 2021
15:38
עודכן ב 19:32

הירי בלוחם הנח"ל: מעצרו של החייל החשוד שירה בשוגג בחברו לנשק יונתן גרנות וגרם למותו הוארך הערב (שלישי) בעשרה ימים. החייל חשוד בהמתה בקלות דעת. מחקירת המקרה עולה כי החייל החשוד נטל לידיו נשק שאינו שייך לו, כיוון אותו לעבר הבסיס ובעקבות נקירה בנשק נורה הקליע שפגע בגרנות. החלטת בית הדין הצבאי בקסטינה להאריך את מעצרו התקבלה בהסכמת עורך דינו של החייל כדי להשלים כמה פעולות חקירה. במהלך הדיון החייל החשוד התעלף ופונה לטיפול רפואי בבית חולים. 

מוקדם יותר השבוע דווח בכאן חדשות כי חקירת החייל החשוד הופסקה ביום חמישי לאחר שהתקבלה הידיעה על פטירת גרנות מפצעיו. עורך דינו של החייל החשוד מסר כי יונתן היה חברו הקרוב של מרשו וכי פטירתו הותירה אותו המום ושבור.

ביום ראשון סמ"ר גרנות הובא למנוחות בבית העלמין בקיבוץ עינת, לאחר שמותו נקבע בסוף השבוע. מהמרכז הרפואי הדסה נמסר כי משפחתו של גרנות החליטה לתרום את איבריו, שהושתלו עוד באותו יום אצל מספר מטופלים בבתי החולים בלינסון, שיבא ואיכילוב.