-
צילום: גטי אימיג'ז

שלושת נשאי המוטציה הניו יורקית נדבקו בארץ, החשש: ישראלים נוספים נושאים אותה

במשרד הבריאות מבצעים חקירה אפידמיולוגית כדי להגיע למקור ההדבקה - אדם שהגיע לארץ מניו יורק • במשרד הבריאות שוקלים - מחוסנים שבני ביתם נדבקו יחוייבו בבידוד או בבדיקות קורונה
קטי דור
02 במרץ 2021
20:50

החשש מהווריאנט הניו-יורקי: במשרד הבריאות מעריכים שלושת בני המשפחה שנמצאו היום כנשאי הווריאנט נדבקו בישראל מאדם אחר שהגיע מניו יורק. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. לאור מידע זה, ישנו חשש שאנשים נוספים בישראל נדבקו במוטציה. במשרד הבריאות מבצעים חקירה אפידמיולוגית לבני המשפחה, ויעבירו ריצוף גנטי של כל בדיקה חיובית של אדם שבא במגע עם המשפחה.

החשש במערכת הבריאות הוא שהמוטציה הניו יורקית מתפשטת מהר וכי היא עמידה יותר בפני החיסון, בדומה לווריאנט הדרום אפריקני. ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה היום שאם ייכנס לארץ וריאנט שעמיד בפני החיסון – כל מבצע החיסונים "הלך לפח".

כל מה שרצית לדעת על המוטציות | האזינו להסכת "עוד יום"

משרד הבריאות שוקל: מחוסנים יצטרכו בידוד אחרי מגע מאומת

הצוות לטיפול במגפות מגבש המלצות למשרד הבריאות כיצד לנהוג במחוסנים אשר בני ביתם התגלו כמאומצים לקורונה. שתי האפשרויות הנשקלות : להנחות את המחוסנים  לבצע בדיקה אחת או שתיים בהפרש של כמה ימים.

האופציה השניה נשקלת על ידי הצוות היא ביצוע בדיקות קורונה וכניסה לבידוד. הסיבה בגינה נשקל בידוד מחוסנים הינה חוסר הבהירות לגבי השפעת הןוריאנטים על המחוסנים והחשש מכך שהמחוסנים עלולים להיות מדבקים.