-

חמישה ימים אחרי אירוע הדריסה במאה שערים: 12 חשודים נעצרו

איברהים חאמד, הנהג שדרס למוות את איתמר בן אבו, שיחזר את האירוע בשיחה עם כאן חדשות: "הרבה אנשים תקפו אותי, לא ציפיתי שאצא חי"
סולימאן מסוודה
03 במרץ 2021
07:24
עודכן ב 04 מרץ 08:18

איברהים חאמד, נהג ההסעות שדרס למוות את איתמר בן אבו בשכונת מאה שערים בירושלים, שיחזר את האירוע בשיחה עם כאן חדשות. חאמד סיפר כי הוא לא ציפה לצאת חי מהאירוע. "הרבה אנשים תקפו אותי", אמר חאמד. היום (חמישי), חמישי ימים לאחר ניסיון הלינץ' והדריסה, המשטרה עצרה 12 חשודים במעורבות בתקיפת הנהג ובהתפרעויות נוספות.


חאמד הסביר כי "הייתי בדרך לעבודה, אני עובד בהסעות". על האירוע עצמו הוסיף כי "אני לא זוכר מה היה שם חוץ מכל המכות שקיבלתי". חאמד הוסיף שראה את כל הסרטונים בחקירתו ולדבריו, זה נראה ממש מפחיד. עוד ציין כי "התקשרתי למשטרה והם לקחו אותי".

באירוע נדרס למוות איתמר בן אבו, תושב מבשרת ציון, שלדברי משפחתו ניסה להדוף את המתפרעים שתקפו את חאמד. "שאלוהים ירחם עליו, כואב לי הלב - זה עצוב וזה לא היה אמור לקרות", אמר חאמד. בעקבות שחרורו, עשרות מחבריו ומבני משפחתו הגיעו לביתו כדי לברכו, אך המשטרה פשטה על ביתו ודרשה מההמון לפזר את ההתקהלות.

המשטרה החליטה אמש לשחררו בתנאי שיורחק ממקום האירוע במשך 15 יום. נכון לרגע זה, המשטרה לא הצליחה לעצור אף חשוד מהמעורבים בניסיון הלינץ' בנהג.