מתוך הסרטון של יהדות התורה
-

פייסבוק הסירה את קמפיין יהדות התורה שהציג כלבים "רפורמיים"

פייסבוק מצאו את הקמפיין כמפר את כללי הקהילה בנוגע לדברי שנאה • גם בש"ס הפכו את המתקפה נגד החלטת בג"ץ לחומר בקמפיין הבחירות • יאיר לפיד: "אנטישמים תמיד משווים יהודים לכלבים"
דנה ירקצי ועקיבא ווייס
03 במרץ 2021
12:04
עודכן ב 18:38

בג"ץ הגיור כחומר ביד הקמפיין: ביהדות התורה פרסמו סרטון שבו נראים כלבים לבושים בטלית ובכיפה, ובקריינות שלו נאמר כי "בבג"ץ זה יהודי". לקראת סופו של יום בו הקמפיין היה באוויר, החליטה פייסבוק להסירו, מפני שהוא נוגד את כללי הקהילה של הרשת החברתית לפיהם לא ניתן ללעוג למאפיינים המוגנים כמו שיוך דתי ומגדירים זאת כדברי שנאה.

הסרטון עורר זעם גדול וביקורת, בין היתר מצד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שאמר: "אנטישמים תמיד משווים יהודים לכלבים"."אבא שלי סיפר לי פעם שעל הפרלמנט בבודפשט היה שלט גדול: 'אין כניסה ליהודים וכלבים'. כי אנטישמים תמיד משווים יהודים לכלבים", כתב לפיד. יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו: ביהדות התורה אין יהדות ואין תורה. רק ישראל ביתנו חזקה תדאג שתקום פה ממשלה בלי המפלגות החרדיות".

גם במפלגת ש"ס עשו שימוש בפסיקת בג"ץ האחרונה, ובסרטון חדש בקמפיין הם הציגו תמונות של עובדים זרים, תחת הכיתוב: "סכנה, אלפי מסתננים ועובדים זרים יהפכו ליהודים בגיור רפורמי".

סיעת יהדות התורה קיימה היום ישיבה ובסופה התייחסו במפלגה פעם נוספת לפסיקה: "הסיעה תציב כתנאי הצטרפות לקואליציה עתידית לחוקק חוק גיור על פי ההלכה ופסקת ההתגברות".

עוד התייחסו בישיבה לסוגיית אכיפת הגבלות הקורונה: "הסיעה דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים, החלטה שניתנה שעה קצרה לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי בני אדם שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים בלי שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם".

עוד דרשה הסיעה מיו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת "לכנס את הוועדה בהקדם ולבטל את ההחלטה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל שכוונה נגד הציבור החרדי, על מנת שהקנסות שניתנו מכוח החלטה זו יבוטלו".

במפלגה אף הצהירו כי "סיעת יהדות התורה לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדוח השקרי, שבו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או על עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש".