-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בליכוד הפעילו לחצים על משרד הבריאות כדי שיאפשר לקיים את "אירוע השקת הקמפיין" - בניגוד להנחיות

בליכוד תכננו אירוע עם יותר מ-200 בני אדם ביום שלישי - אז נאסר לקיים אירועי בחירות. מהליכוד נמסר: השקת הקמפיין התקיימה לפי ההנחיות • נתניהו באירוע פוליטי הערב: אני בעיצומם של מגעים להסכמי שלום עם מנהיגים ערבים נוספים שאיתם יצרתי יחסי קירבה בשנים שאני בקשר איתם
מיכאל שמש
03 במרץ 2021
21:05

הליכוד הפעיל לחצים על משרד הבריאות כדי שיאפשר לקיים את אירוע השקת הקמפיין בניגוד להנחיות. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בליכוד תכננו לקיים אירוע עם למעלה מ-200 איש ביום שלישי, אז הוחלט שנאסר לקיים אירועי בחירות. לצורך אישור האירוע בליכוד פנו למשרד הבריאות והפעילו לחץ כדי שיאשר להחריג את האירוע ולאפשר את קיומו תחת המגבלות שתקפות לאירוע תרבות.

במשרד הבריאות סירבו לבקשה ואמרו כי אירוע בחירות אינו נחשב לאירוע תרבות. כל זה התרחש בזמן שהאיסור על קיום חתונות ואירועים אחרים עדיין בתוקף. מהליכוד נמסר: השקת הקמפיין התקיימה לפי ההנחיות. ברקע ביטול הכנס אתמול, נשמעה ביקורת של חברי ליכוד על הריכוזיות שמפעיל ראש הממשלה בניהול מטה הבחירות. 

הליכוד קיימו הערב אירוע מצומצם להשקת הקמפיין של המפלגה. ראש הממשלה נתניהו נשא דברים והתייחס לתמונת המצב הפוליטית לקראת הבחירות. "בכל תרחיש שבו אנחנו לא נקים ממשלה לפיד יהיה ראש הממשלה. אין שום אפשרות אחרת. לא משנה אם זה יקרה ברוטציה או לא, אבל לפיד יהיה ראש ממשלה", אמר.