נתב"ג
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

הממשלה מבקשת: לחוקק חוק שיאפשר מעקב דיגיטלי אחר חוזרים מחו"ל

בתזכיר החוק נכתב כי אדם הנכנס לישראל, יחויב "לשהות בבידוד בביתו או במקום מתאים אחר העומד לרשותו, תוך שימוש באמצעי פיקוח טכנולוגי". רק מי שיסרב לכך, יישלח לבידוד במלונית
גילי כהן
04 במרץ 2021
14:03

הממשלה מבקשת לחוקק חוק שיאפשר מעקב דיגיטלי אחר חוזרים מחו"ל. בתזכיר החוק שהופץ היום (חמישי) נכתב כי אדם הנכנס לישראל, יחויב "לשהות בבידוד בביתו או במקום מתאים אחר העומד לרשותו, תוך שימוש באמצעי פיקוח טכנולוגי". רק מי שיסרב לכך, יישלח לבידוד במלונית.

ביום שלישי אישר קבינט הקורונה את המתווה לפתיחת השמיים מיום ראשון הקרוב. על פי המתווה, בכל יום יורשו לשוב מחו"ל אלפי ישראלים. המחוסנים והמחלימים שבהם יידרשו לעבור בדיקת קורונה בנמל התעופה בן-גוריון. האחרים ייבדקו ויישלחו לבידוד ביתי עד לקבלת התוצאה. 

ביום שני החל בנתב"ג פיילוט הפניית ישראלים השבים ארצה לבידוד ביתי בפיקוח דיגיטלי במקום שליחתם למלוניות. למאה נוסעים שהגיעו בטיסה מפרנקפורט הוצעו צמידים דיגיטליים וטלפונים ניידים חסומים שיאכנו את מיקומם ויוודאו כי הם לא יוצאים מביתם בזמן הבידוד. המטרה: למנוע ייבוא מוטציות קורונה חדשות לישראל. נוחת שבוחר לקחת את הצמיד נדרש להפקיד 1,500 שקלים.