ארכיון
צילום: גטי אימג'ז

מחקר: מי שרמת הנוגדנים בדמו נמוכה - בסיכון לחלות שוב

על פי הנתונים של קופת חולים לאומית: מי שבדמו נמצאו פחות מ-150 יחידות נוגדנים היו בסיכון מוגבר להדבקה נוספת • עד כה התחסנו רק 15% מהמחלימים
קטי דור
04 במרץ 2021
20:04
עודכן ב 23:08

מחקר של קופת חולים לאומית שנעשה על 15 אלף בני אדם שעברו בדיקה סרולוגית גילה כי מי שחלה עלול לחלות שוב אם רמת הנוגדנים בגופו יורדת מתחת ל-150 יחידות - כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

מדובר במחקר ראשון מסוגו שבודק את רמת הנוגדנים בגופם של מחלימים. בדקו 15 אלף בני אדם שעברו בדיקה סרולוגית ועקבו אחריהם במשך חמישה שבועות (מדובר באנשים שלא חוסנו ולא עברו בדיקת PCR). המסקנות מן המחקר היו שיש אנשים שהיו להם נוגדנים בגוף ובכל זאת חלו - כלומר מי שחלה לא מוגן מפני הידבקות חוזרת.

החוקרים גילו שלמי שבדמו נמצאו מתחת ל-150 יחידות נוגדנים יש סיכון להידבק שוב ומי שיש לו מתחת ל-50 יחידות - סיכוייו עוד כפולים. מי שיש לו מעל 150 יחידות נותר מוגן. השאלה היא מתי אחרי המחלה או ההחלמה נחלשת כמות הנוגדנים ויורדת מתחת ל-150, ואת זה בודקים כעת.

בינתיים, מאז הודיע משרד הבריאות שניתן לחסן מחלימים אין נהירה גדולה, כ-15% מהמחלימים התחסנו בימים האחרונים בקופות החולים.