-

שלושת האחים מחורה הובאו למנוחות, מאות השתתפו בהלוויה

לילה, חאלד ואיבראר אבו סבית נקברו הלילה בבית העלמין בחורה אחרי שמתו משאיפת עשן בביתם שביישוב. ראש המועצה ספד להם: "מבקש רחמים על נשמותיהם, ומאלוהים לעודד את משפחתם" • מפקד תחנת כיבוי ב"ש, טפסר משנה משה עמר: מוקד 102 לא קיבל קריאה. הבנו מהודעות ווטסאפ שקרה משהו
אסף פוזיילוב
05 במרץ 2021
01:58
עודכן ב 07:44

לילה, חאלד ואיבראר אבו סבית הובאו הלילה (חמישי) למנוחות בבית העלמין בחורה, אחר שמתו משאיפת עשן בשריפה שפרצה בביתם, בזמן שהוריהם לא היו במקום. בהלווייה, בה נכחו מאות אבלים, נשא דברים ראש מועצת חורה חאבס אל עטאוונה, שאמר: "מבקש רחמים על נשמות שלושת הילדים, ומבקש מאלוהים לעודד את משפחותיהם ולתת להם נחמה".

מפקד תחנת כיבוי האש בבאר שבע, טפסר משנה משה עמר, אמר הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "השריפה לא פרצה כתוצאה מכשל חשמלי או ממכשיר חימום כלשהו. אנחנו חוקרים ממצאים בשטח כדי לראות שאנחנו בכיוון הנכון". 

טפסר משנה משה עמר גם סיפר לרן בנימיני: "מוקד 102 אפילו לא קיבל קריאה. הבנו מהודעות ווטסאפ שעובדים שלנו קיבלו שמשהו קרה והוצאנו צוות. כשהצוות הראשון הגיע, הוא ראה חדר מפויח מאוד. הילדים בשלב הזה כבר היו בבית החולים סורוקה".

בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום כי החשד הראשוני של חוקרי הזירה, לפיו כשל בתנור הביתי הוא זה שגרם לדליקה ולעשן - נשללה. ההשערה הנוכחית באשר לגורם הפריצה גורסת שאחד הילדים שיחק במצית שהייתה בבית, הצית וילון ומשם התפשטה האש בבית.