זנדברג

זנדברג לא שללה ישיבה עם בנט וליברמן: "מוכנים לפשרות"

חברת הכנסת ממרצ ל"השבוע": "בממשלת סיפוח ופסקת התגברות לא נהיה, בממשלה שבה נעשה פשרות אבל נוכל לממש חלק מהערכים שלנו - בהחלט נהיה" • אלקין: לא יהיו בחירות חמישיות
השבוע
05 במרץ 2021
20:42
עודכן ב 04:45

חברת הכנסת ממרצ תמר זנדברג לא שללה ישיבה עם ליברמן ובנט ואמרה ל"השבוע": "מוכנים לפשרות". בריאיון לירון דקל אתמול (שישי) היא הבהירה: "בממשלת סיפוח ופסקת התגברות לא נהיה, בממשלה שבה נעשה פשרות אבל נוכל לממש חלק מהערכים שלנו - בהחלט נהיה".

סקר כאן חדשות: רע"מ עוברת לראשונה, מרצ שוב בחוץ

על מצבה המדשדש של מרצ בסקרים הוסיפה זנדברג כי "אני לא מעלה על דעתי שנצטרך לפרוש מהמרוץ. אנחנו נחרדים מהסיכוי שנציג של כהנא יהיה בכנסת ושל שולמית אלוני לא". עוד היא העריכה שמספר הקולות הנמוך לו זוכה מפלגתה בקרב הציבור הערבי, קשורה לכך שמערכת הבחירות במגזר עדיין לא התחילה.

אלקין: "לא יהיו בחירות חמישיות"

חבר הכנסת זאב אלקין מתקווה חדשה הבטיח אתמול בריאיון לירון דקל ב"השבוע" שלא יהיו בחירות חמישיות. "צריך להביא שינוי ואנחנו מחויבים אליו", הוא הבהיר. "שום אגו ורצונות פוליטיים של אף אחד מאיתנו לא יפריעו לשינוי הזה". אלקין הוסיף שפונים אליו אנשים רבים שמצביעים לתקווה חדשה, אך חוששים לומר זאת בגלוי. "אנשים אומרים לי שהם לא רוצים להסתבך ושיתקפו אותם, זה מחזיר אותי אחורה למדינה שממנה אני מגיע". 

השר לשעבר התייחס לשותפים קואליציוניים אפשריים ואמר: "אנחנו רואים את לפיד כשותף. גם את בנט, אבל בתנאי שלנתניהו לא יהיו 61 מנדטים. אם לראש הממשלה יהיו 61 – בנט ילך איתו". על החלטתו לעזוב את הליכוד לטובת סער הוא טען כי "יכולתי גם עוד 20 שנה להיבחר בליכוד. כמי שהיה שם בחדר יחד עם נתניהו ראיתי איך השיקול האישי משתלט על קבלת ההחלטות, ואני לא מוכן לתת לזה יד".