-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שוב: אישור המתווה לפעימה השלישית יתקבל ברגע האחרון

התקנות על פתיחת המסחר – שכוללות חזרה לפעילות של מסעדות, אולמות אירועים, כנסים ואטרקציות מחר – יעלו לדיון בממשלה רק במוצאי השבת. התקנות לפתיחת מערכת החינוך נשלחה בקבוצת הוואטסאפ הממשלתית לפני כניסת שבת, ולא כל השרים הספיקו להצביע בסוגייה • המסעדנים: "ההתנהלות מבישה ומזלזלת"
גילי כהן ודנה ירקצי
05 במרץ 2021
17:22
עודכן ב 09:58

הפעימה השלישית של היציאה מהסגר אמורה להיכנס מחר (ראשון) לתוקפה, אך שרי הממשלה עדיין לא אישרו את המתווה שיאפשר זאת. התקנות על פתיחת המשק – שאמורות לכלול חזרה לפעילות של מסעדות, בתי קפה, אולמות אירועים, כנסים ואטרקציות – יעלו לדיון רק במוצאי שבת.

אמש פורסם ב"השבוע" שהתקנות לפתיחת מערכת החינוך כולה נשלחו בקבוצת הוואטסאפ הממשלתית לפני כניסת שבת, ולא כל השרים הספיקו להצביע בסוגייה. בד בבד להכנות לפתיחת המשק, מקדם ההדבקה עלה ומגיע ליותר מ-1. במשרד הבריאות מציבים בסימן שאלה את המשך פתיחת המשק. 

המתווה המסתמן בענף המסעדנות: ישיבה בפנים ובחוץ לפי התווים הסגול והירוק

יתאפשר להכניס במסעדות 75% מהתפוסה בפנים במתכונת התו הירוק (למחוסנים ולמחלימים), ו-100 אנשים בחוץ במתכונת התו הסגול (לכלל הציבור תחת הגבלות משרד הבריאות). אולמות אירועים יוכלו לפעול במתכונת התו הירוק עד 50% תפוסה, ולא יותר מ-300 איש.

עדיין אין הסכמה על הכנסת ילדים מתחת לגיל 16 שאינם מחוסנים למקומות שייפתחו, אך נבחנת אפשרות לאפשר לבעלי עסקים להזמין בדיקות מהירות כדי להכניס אליהם ילדים שייבדקו ויצאו שליליים לקורונה.

חדרי אוכל במלונות יפעלו גם הם במתכונת התו הירוק - עד 50% תפוסה ועד 300 איש. מגבלת ההתקהלות הכללית תהיה לא יותר מ-20 אנשים במבנה סגור ולא יותר מ-50 אנשים בחוץ.

לאחר שעוד לא אושרו התקנות לפתיחת המסעדות מחר, המסעדנים שלחו מכתב לנתניהו. בו נכתב כי "לאור ההתנהלות המבישה והמזלזלת של ממשלתך כלפי ציבור היזמים בתעשייה, בכוונתנו לפעול לפי הדרישות שלנו".

המתווה המסתמן בתרבות ובספורט: הגדלת מספר הנכנסים

משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות סיכמו על מתווה שיגדיל את תפוסת הקהל באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. על פי המתווה המסתמן, שכפוף לאישור הממשלה, במתחם המכיל יותר מעשרת אלפים מקומות יוכל להכניס קהל של עד 1,000 איש בחלל סגור ו-1,500 בחלל פתוח, ללא תלות באחוזי תפוסה. הסיכום כולל גם היתר ״הופעות עמידה״, סמוך למקום המסומן אליו הצרכן קנה את הכרטיס.

באולמות התרבות ובמגרשי הספורט תותר הגשה של אוכל למקומות הישיבה של הקהל על ידי מלצרים. למתחמי התרבות בהם הקהל יושב ליד שולחן אוכל, תינתן האפשרות לבחור בין המתווה הנ״ל לבין הצמדה למתווה התפוסה בגני האירועים.

1. אולמות בחלל סגור:

• באולם המכיל עד 10,000 מקומות - יוכלו להיכנס עד 75% מתפוסת המקום, עד למספר גג של 500 צופים.
• באולם שבו יותר מ-10,000 מקומות - יוכלו להיכנס עד 1,000 צופים.

2. אצטדיונים ומתחמי הופעות בחלל פתוח:

• במתחם המכיל עד 10,000 מקומות - יוכלו להיכנס עד 75% מתפוסת המקום, עד למספר גג של 750 צופים.
• במתחם המכיל מעל 10,000 מקומות - יוכלו להיכנס עד 1,500 צופים.