ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מה נפתח מחר ובאיזו מתכונת? אלו הההקלות שאישרה הממשלה

הממשלה אישרה את פתיחת השמיים, המסעדות, בתי הקפה, אולמות אירועים וכנסים וכן את חזרת כיתות ז' עד י' לבתי הספר • חזי לוי: אני שלם עם הפתיחה אבל זה כמובן מדאיג ומעורר חשש | כל הפרטים והמגבלות שנותרו
כתבי כאן חדשות
06 במרץ 2021
16:26
עודכן ב 23:23

הממשלה אישרה הערב (שבת) את הפעימה השלישית של ההקלות בפתיחת המשק לאחר היציאה מהסגר בחודש ינואר. ההקלות שאושרו כוללות את חזרת כיתות ז' עד י' ללימודים בכיתות, פתיחה חלקית של התעופה ומעברי הגבול וכן פתיחה של מסעדות, אולמות אירועים, אטרקציות, בתי תפילה והתקהלויות עד 20 איש במבנה סגור ו-50 בחוץ. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי אמר בריאיון לחדשות השבת בכאן 11: "אני שלם עם הפתיחה, אבל כמובן שהיא מעלה חשש ומדאיגה".

התקנות אותן אישרה הערב הממשלה

<> חינוך: לימודים בכיתות ז׳-י׳ בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות, וכן פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה.

<> אולמות אירועים:  תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש. כניסה תותר לנושאי תו ירוק. עד 5% מהמשתתפים יוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית.

<> מסעדות: ישיבה בפנים תותר לבעלי תו ירוק (תפוסה של 75% ולא יותר מ-100 איש), ישיבה בחוץ גם ללא תו ירוק (עד 100 איש). שמירת מרחק של שני מטר בין השולחנות. במקום הפועל בתו ירוק ניתן יהיה להכניס תינוק מתחת לגיל שנה.

<> ברים: שמירת מרחק של שני מטר ולפחות כסא ריק בין האנשים (למעט אלה שמתגוררים יחד).

<> מלונות: תותר פעילות חדרי האוכל. מגבלת כמות: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש.

<> אירועי תרבות וספורט, בתי תפילה וכנסים:  עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם מעל 10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח.

<> התקהלויות: 20 איש במבנה סגור ו-50 בשטח פתוח. תבוטל הגבלת הנוסעים ברכב פרטי. תבוטל החובה לבצע תשאול או מדידת חום בכניסה למקום ציבורי ועסקי.

<> השכלה גבוהה: תתאפשר פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות הכשרה ומוסדות תורניים על תיכוניים לתלמידים בעלי תו ירוק בלבד (זאת בתנאי שהמוסדות יבטיחו קיומם של לימודים מרחוק לתלמידים שאינם בעלי תו ירוק), בתנאים דומים אלו: עד 300 איש ולא יותר מתפוסה של 75%, הפרדה של לפחות ארבעה מטרים בין המורה/מרצה לתלמידים/סטודנטים ותליית שלט על מוסד שפועל בהתאם לתו הירוק.

<> כניסה לישראל: 

- יתווספו טיסות מפריז, לונדון, קייב, טורונטו והונג קונג.

- חובת הביטול במלונית תבוטל. 

- מחזיקי תעודת מחלים או מתחסן יוכלו לצאת מישראל באופן חופשי, מלבד דרך מעבר טאבה שיהיה סגור. 

- פעמיים בשבוע תותר כניסה מירדן. תתאפשר כניסה חד פעמית מטאבה

"הצלחת הפתיחה תלויה בנו", אמר חזי לוי בריאיון. "עשינו את זה בצורה מדורגת ועדיין הפתיחה הנרחבת של החינוך, המסעדות, אולמות, וכל השאר יכולה בהחלט, בעידן של תחלואה ומקדם הדבקה 1, לגרום לעלייה בתחלואה - זה מעורר חשש וגם תקווה". לוי הגן על ההחלטה לאפשר כניסה של אלפי ישראלים מחו"ל לישראל, וסיפר כי נוכח מחסור בצמידי מעקב אלקטרוני, החל תהליך לרכש יחידות נוספות. 

בהכנת הידיעה השתתפו דנה ירקצי, גילי כהן, עמיחי שטיין ושרון עידן

תגיות:
קורונה