ליהיא לפיד
-

איך היינו מרגישים אם שרה נתניהו הייתה מוציאה ספר שבועיים לפני הבחירות? "לא חשבתי על זה"

ליהיא לפיד מוציאה רומן חדש, "זרות". בריאיון ל"גם כן תרבות" בכאן תרבות היא אומרת שאין קשר בין מועד הוצאת הרומן לבחירות: "ההקבלה הנכונה הייתה אם היינו שומעים שפסיכולוגית כלשהי התחילה לטפל במישהו בתקופה הזו". ומה קרה כשנשאלה מה הייתה עושה אחרת משרה נתניהו כאשת ראש ממשלה?
גואל פינטו
07 במרץ 2021
10:45

ליהיא לפיד מוציאה ספר חדש - "זרות". בריאיון ל"גם כן תרבות" עם גואל פינטו בכאן תרבות אמרה היום (ראשון) כי אין קשר בין מועד הוצאת הספר למערכת הבחירות. "כל הזמן חיפשתי מתי יהיה רגע בלי בחירות להוציא את הספר, כדי שיהיה לו את המקום שלו בלי להתערבב בחיים. בסוף הבנתי שכל הזמן יהיו אירועים", אמרה לפיד.

איך היינו מרגישים אם שרה נתניהו הייתה מוציאה ספר שבועיים לפני הבחירות?

"לא חשבתי על זה. אני חושבת שיש לי הרבה שנים פעילות של כתיבה ושל ספרות ושל עיתונות שמקבילה כל הזמן לעשייה של יאיר. ההקבלה הנכונה הייתה אם היינו שומעים שפסיכולוגית כלשהי התחילה לטפל במישהו בתקופה הזו. זו ההשוואה הנכונה".


לדבריה, "זה חבל דק ללכת עליו לנסות להיות גם את ואשת איש. הפוליטיקה של יאיר בוערת בי. השותפות שלי עם יאיר היא שותפות של אמת גדולה, אז אם אני צריכה לשלם מחיר - איבדתי את המדור השבועי שלי ואני מתגעגעת אליו מאוד. אבל אני לא שם. זה בסדר לשלם מחירים על מה שאתה מאמין בו". כשנשאלה אם יש דברים שתעשה אחרת מאשת ראש ממשלה שרה נתניהו, לפיד התקשתה להשיב ואמרה: "בלבלת אותי לגמרי". בהמשך היא הוסיפה כי לא תעביר ביקורת על אף אשת פוליטיקאי.