דרעי

דרעי: לא פוסל את לפיד, אבל נקים ממשלה בראשות נתניהו

בריאיון לכאן רשת ב אמר יו"ר ש"ס: ראש הממשלה הבא יהיה נתניהו עם החרדים, הדתיים ובנט, וגם סער יבוא • נתניהו פגש מצביעים בדואים בנגב: "אני מעביר את הטיפול לכל אוכלוסיית הבדואים למשרד ראש הממשלה - ואטפל בזה אישית"
שלי וגואטה
07 במרץ 2021
14:43
עודכן ב 17:43

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר היום (ראשון) כי הוא אינו פוסל את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אך טוען כי הוא לא רואה תסריט שבו מפלגתו יושבת בממשלה תחת לפיד. "אני לא חושב שזה מעשי כיוון שנקים ממשלה לאומית בראשות נתניהו", אמר דרעי בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בתוכנית שלי וגואטה בכאן רשת ב. "נוח ללפיד לא לתקוף אותנו עכשיו. אני מעולם לא פסלתי את לפיד, זה הוא פסל אותי ועכשיו הוא מתעלם ממני".

האזינו לריאיון עם אריה דרעי בכאן רשת ב

דרעי התייחס בריאיון גם למתקפות בעת האחרונה של גדעון סער נגד החרדים ואמר כי "גדעון בעצמו לא מאמין במה שהוא אמר. הראיה לכך היא שבמשך חודשים ארוכים הוא וחבריו ניסו לקבוע פגישות ולתכנן דברים. הוא מבין שהחרדים שותפים שלו ובלעדיהם אין לו ממשלה. הוא אומר דברים שהם לא אמת כדי להציל את המנדטים שעוד יש לו על ידי להכות בחרדים. הם באמצע קמפיין, יום אחרי הבחירות הם ינסו לחבק את החרדים".

על האפשרויות להקמת ממשלה לאחר הבחירות אמר יו"ר ש"ס: "לפי מה שאני רואה, אמרתי את זה גם לפני חודשיים, ראש הממשלה הבא יהיה נתניהו עם החרדים, הדתיים ובנט. וכשהממשלה תקום גם סער יבוא. אני מעריך שלגדעון ונפתלי יש סיכוי לגרד מספר חד-ספרתי של מנדטים. לא פוסל שש"ס תהיה מפלגה יותר גדולה מהם. אנחנו נביא 61 ויותר בלי סער וליברמן ונקים ממשלה. בשלב שני הממשלה תתרחב ליותר מכך. לא רואה אפשרות שלא".

דרעי התייחס בריאיון גם לדברים שאמר בשבוע שעבר ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה נגד גיורים צה"ליים: "אמירה לא נכונה, מיותרת ולא חכמה.  יש רק גוף אחד שמוסמך לתת ביקורת על הגיורים של הצבא – הרבנות הראשית לישראל. לי כואב הלב על הפסיקה של בית המשפט של הכרה בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים".

נתניהו פגש מצביעים בדואים בנגב וספג ביקורת

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם מצביעים מהמגזר הבדואי סמוך לרהט שבנגב. בביקור ספג ראש הממשלה ביקורת על יחסו לבדואים, כשהשייח׳ גדעון אבו סבית אמר לו: "הרבה עובדים תחת חסותך מיררו לנו את החיים".

אבו סבית הוסיף: "אדוני ראש הממשלה, אני מצביע ליכוד ואנחנו יודעים שאם טוב למדינה אז טוב לנו. אני מקווה שתיקח את העניינים של הבדואים לידיים שלך - אנחנו לא אויבי המדינה".

נתניהו אמר בביקור כי "אני מעביר את הטיפול לכל אוכלוסיית הבדואים למשרד ראש הממשלה - ואטפל בזה אישית". עוד אמר ראש הממשלה כי הוא מתחייב להעביר עוד מיליארד וחצי שקלים למגזר הערבי כדי לתת ביטחון אישי לכל אזרחי ישראל הערבים.

נתניהו הוסיף כי הממשלה כבר אישרה להעביר 150 מיליון שקלים כדי לתגבר את האכיפה בחברה הערבית. הוא ציין כי בא למקום כדי לראות את "ההתקדמות העצומה במיגור הפשיעה והאלימות בארץ בכלל, ובחברה הערבית בפרט". לדבריו, היו ברהט כמה אירועי פשע בימים האחרונים, וכולם פוצחו מיד.