התחמושת שאותרה ע"י המשטרה
צילום: דוברות משטרה

שני חשודים נעצרו בתקיפת חייל חטיבת הקומנדו וחטיפת נשקו

תושבי הכפר איבטין בני 25 אותרו עם תחמושת בדירת מסתור סמוך לזבידאת • ביום חמישי בלילה חטפו שני גברים את נשקו של לוחם יחידת אגוז, לאחר עימות עמו בניווט בודד שביצע ליד שפרעם. החייל נפצע בפניו ובידו לאחר מאבק בחשודים - שהצליחו להימלט
חן ביאר
07 במרץ 2021
23:41

האירוע החריג במהלך הניווט: המשטרה עצרה הלילה (שני) שני חשודים, תושבי הכפר איבטין בני 25, בתקיפת חייל חטיבת הקומנדו בשבוע שעבר וחטיפת נשקו. הם אותרו עם תחמושת בדירת מסתור סמוך לכפר זבידאת. מחר בבוקר יובאו השניים לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

ביום חמישי פורסם כי שני גברים חטפו את נשקו של לוחם בחטיבת הקומנדו לאחר עימות עמו, במהלך תרגיל ניווט בודד ביער חרוביה הסמוך לשפרעם. החייל נפצע בפניו ובידו. הוא לחץ על לחצן מצוקה והזעיק את מפקדיו, אך החשודים הספיקו להימלט.

על פי תחקיר של האירוע, באזור השעה 3:00 לפנות בוקר הבחין החייל בכלי רכב חשוד עם שתי דמויות, הנוסע מאחוריו על ציר עפר שעליו הלך. הרכב עצר ושאל את הלוחם אם הוא צריך טרמפ. החייל המשיך להתקדם, והרכב עקף אותו ועצר בצורה אנכית אליו.

במהלך העימות בין החייל לחשודים, הוא השליך את המחסנית לשיחים בצד הדרך. אחרי חמש דקות של מאבק, החשודים נמלטו עם הנשק. הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לאירוע החריג והדגיש כי מדובר באירוע חמור שבו נחצה קו אדום. לאחר התקרית שלח מפקד סיירת אגוז הודעה למפקדים ביחידה בה כתב: "לוחם ביחידה שלא יודע לנצח שני אנשים בקרב מגע – לא יכול להיות באגוז". דובר צה"ל מסר בתגובה כי הקצין שגה בשליחת ההודעה.