לוחמי צה"ל ביו"ש
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

ניסיון פיגוע שלישי סוכל בתוך 12 שעות

כוח של צה"ל ירה בשני פלסטינים שהשליכו בקבוקי תבערה ליד בית לחם – מצבם לא ידוע • מוקדם יותר ניסתה מחבלת לבצע פיגוע דקירה באזור בנימין, ולפנות בוקר סוכל ניסיון דקירה בשומרון
כרמל דנגור
08 במרץ 2021
20:54

כוח של צה"ל סיכל הערב (שני) השלכת בקבוקי תבערה אל כלי רכב ישראלים בכביש 60 סמוך לבית לחם. הלוחמים ירו בשני פלסטינים חשודים ומצבם טרם ידוע. מדובר צה"ל נמסר כי הכוח ביצע נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לעבר החשודים, וזוהו פגיעות בהם. מדובר בניסיון הפיגוע השלישי ב-12 השעות האחרונות. 

מוקדם יותר מחבלת ניסתה לבצע פיגוע דקירה בחווה במאחז שדה אפרים שבאזור בנימין. היא ניסתה לדקור ישראלית ונעצרה בידי תושבי המקום. לא היו נפגעים באירוע. קצין הביטחון של יהודה ושומרון, שלמה וקנין, אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי זהו ניסיון שני לפגע במקום בחודש האחרון וכי הוא מתחיל לראות קו רציף של התנכלות לחוות חקלאיות. "פלסטינית נכנסה לחווה חקלאית באמצע היום, לקחה סכין ורדפה אחרי בעל הבית שנסה על נפשה החוצה", תיאר וקנין את השתלשלות האירועים וסיפר כיצד בעלה של האישה עצר את הפלסטינית.

לפנות בוקר סיכלו לוחמי צה"ל פיגוע דקירה במהלך פעילות למעצר מבוקש בטובאס שבשומרון. מחבל ניסה לדקור את אחד הלוחמים. הלוחם הדף את המחבל ומפקד ירה בו וניטרל אותו. הלוחם נפצע פצעים קלים וטופל במקום.