תלמידי תיכון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

משרד הבריאות בוחן: ההגבלות בתיכונים ייקבעו לפי שיעור המתחסנים בכל בית ספר

גלנט הציע שבכיתות י"א-י"ב בהם יהיה מספר מתחסנים גבוה ילמדו בלי קפסולות • במשרד הבריאות מסרבים לשנות את תוכנית הרמזור • מנגד גפני הודיע כי סיכם עם נתניהו ואדלשטיין על שינוי במתווה
אוריה אלקיים ועקיבא ווייס
08 במרץ 2021
21:58

משרד הבריאות בוחן מודל שהציע שר החינוך יואב גלנט, לפיו ההגבלות בבתי הספר ייקבעו לפי אחוז המתחסנים בתוך בית הספר ולא לפי העיר. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. המודל ישפיע על תלמידי כיתות י"א וי"ב שרשאים להתחסן. 

באילו יישובים חזרו ללמוד? מפת הרמזור המתעדכנת


לפי המודל, בבית ספר שבו אחוז התיכוניסטים והמורים שהתחסנו יהיה גבוה יותר – יתאפשרו יותר ימי למידה. כך שתבוטל החלוקה לקבוצות והמורים והתלמידים הבוגרים יוכלו לעבור בין קבוצה לקבוצה בחופשיות. ההצעה נוגעת בשלב הזה רק לערים ירוקות צהובות וכתומות בהירות, וטרם נקבע שיעור המתחסנים הנדרש. 

כמו כן, גלנט הציע למשרד הבריאות לערוך שינוי בתוכנית הרמזור. לפי ההצעה, גם במוצאי שבת ייעשה חיתוך כדי לפתוח את החינוך בערים נוספות שמצבן השתפר מבחינת הצבע. ממשרד הבריאות נמסר כי כרגע לא מתותכנן שינוי במועדי החיתוך הקבועים. 

עם זאת, יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הודיע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין אישרו לערוך שינוי ברמזור. לפי הצעת גפני, אם צבע העיר השתנה לטובה במשך יומיים ברציפות, בהחלטת מנכ"ל משרד הבריאות וראש הרשות העירונית להורות על פתיחת מערכת החינוך מיידית. גפני מסר כי "אני קורא לממשלה ולראשי הערים לקבל את ההחלטה המושכלת ולפתוח את הלימודים לאלתר בשכונות בהם צבע הרמזור השתפר".