סמל האולימפיאדה מחוץ לאיצטדיון הלאומי בטוקיו
צילום: רויטרס

ממשלת יפן קבעה: האולימפיאדה תתקיים ללא קהל זר

בכירים בטוקיו הסבירו שאי אפשר להכניס ליפן חובבי ספורט מכל העולם לאחר שהתגלו וריאנטים מדבקים יותר של נגיף קורונה במדינות רבות • טקס הפתיחה ייערך ללא קהל כלל, לראשונה בתולדות המשחקים
בן יניב ואיתמר מרגלית
09 במרץ 2021
15:36

ממשלת יפן החליטה כי המשחקים האולימפיים בקיץ יתקיימו בלי צופים ממדינות אחרות בשל החשש מנגיף קורונה. כך דיווחו היום (שלישי) סוכנות הידיעות רויטרס וסוכנות הידיעות המובילה ביפאן "קיודו". בכירים בטוקיו הסבירו שאי-אפשר להכניס ליפן חובבי ספורט מכל העולם לאחר שהתגלו וריאנטים מדבקים יותר של נגיף קורונה במדינות רבות. כמו כן טקס הפתיחה ייערך ללא קהל כלל, לראשונה בתולדות המשחקים.

המועצה המארגנת של טוקיו 2021 הגיבה על ההחלטה לקיים טקס פתיחה ללא קהל ואמר כי "זה הכרחי כדי להימנע מהתקהלות אנשים רבה בעת מגפה". ההחלטה הגיעה בהפתעה, זאת לאחר שאתמול הבטיחו דוברי המועצה המארגנת כי ההחלטה בנושא הזמנת קהל תתקבל רק בסוף החודש.

לפני כחודשיים דווח בבריטניה שהממשלה בטוקיו הגיעה לכלל מסקנה שיש לבטל את המשחקים האולימפיים בשל מגפת הקורונה. ראש הממשלה היפני, יושיהיד סוגה, התייחס לנושא ואמר: "המשחקים האולימפיים יהיו סמל להתגברות האנושות על נגיף הקורונה, וסיכוי להציג את שחזור יפן מרעידת האדמה והצונאמי ההרסני בצפון מזרח. אנו נהיה מוכנים היטב לזיהום. אנו נחושים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מטרופולין טוקיו, הוועדה המארגנת של טוקיו 2021 וה- IOC כדי לממש אולימפיאדה בטוחה ובטוחה".