סינוואר, ארכיון
צילום: AP Photo/Khalil Hamra

רשמית: סינוואר ניצח בקרב על הנהגת חמאס בעזה

מנהיג הארגון ברצועה ניצח את יריבו ניזאר עוודאלה בסיבוב הרביעי • מקורות בארגון אחרי ניצחון סינוואר: הוא מקוצץ כנפיים, יהיה חייב להתחשב באופוזיציה מבית
אלון אמיצי
10 במרץ 2021
17:30
עודכן ב 21:36

הדרמה בחמאס: מנהיג הארגון הנוכחי ברצועה יחיא סינוואר ניצח את יריבו ניזאר עוודאלה בסיבוב הרביעי. גורמים בארגון הטרור אמרו אחרי ניצחונו של סינוואר כי "הוא מקוצץ כנפיים, יהיה חייב להתחשב באופוזיציה מבית". 


התקשורת הפלסטינית דיווחה אתמול (שלישי) שסינוואר הודח ומי שניצוח אותו היה ניזאר עוודאלה. דובר חמאס הגיב לפרסום וטען שהבחירות עדיין נמשכות. 

בחודש מאי צפויות להיערך בחירות לפרלמנט הפלסטיני - לראשונה מאז 2006. יו"ר הרשות אבו מאזן הודיע בצו נשיאותי על הבחירות בחודש ינואר, ולמרות הערכות שייתכן ויבוטלו, הצדדים ממשיכים להיערך לקראתן. בנוסף לבחירות לפרלמנט, בחודש יולי תערכנה מערכת בחירות נוספת - לנשיאות הרשות הפלסטינית. 

יחיא סינוואר הוא ממנהיגי התנועה החל מהאינתיפאדה הראשונה, הוא פיקד באותם ימים על חולייה שתפקידה היה לחסל משתפי פעולה עם ישראל. סינוואר ישב בכלא הישראלי ושם הפך למקורב למנהיגה הרוחני של התנועה - השייח' יאסין. הוא שוחרר בעסקת שליט ב-2011 וגורש לרצועת עזה. מאז הפך סינוואר לדמות בכירה בהנהגת התנועה, עד שהפך באופן רשמי למנהיג הארגון ברצועה, לפני כארבע שנים.