צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מיקי זוהר

הפרקליטות הודיעה: נסגר תיק החקירה נגד מיקי זוהר על התבטאויותיו נגד מנדלבליט

מ"מ פרקליט המדינה החליט לסגור את התיק נגד ח"כ בגין חשד לסחיטה באיומים של מנדלבליט, תוך שהוא מדגיש כי אין בכך כדי להקל ראש בדברים - אלא שאין מקום להמשך טיפול במישור הפלילי
תמר אלמוג
10 במרץ 2021
21:22

בפרקליטות הודיעו הערב (רביעי) כי הוחלט לסגור את תיק החקירה נגד ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, שנפתח בעקבות התבטאויות של זוהר נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.  בהודעת הפרקליטות נמסר כי ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן אימץ את המלצת המשנה, והחליט לסגור את התיק בעילה משולבת של "חוסר ראיות" ו"מכלול נסיבות העניין שאינו מצדיק העמדה לדין".

החקירה נגד זוהר נפתחה בנובמבר האחרון בחשד לסחיטה באיומים של מנדלבליט, לאחר שח"כ אמר בריאיון ברדיו 103fm כי אם מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה - ייחשפו עוד הקלטות.

עם פרסום דבר החקירה נגד זוהר, פורסם בכאן חדשות כי גורמים במערכת אכיפת החוק העריכו שאם לא יעלו פרטים חדשים, התיק לא יגיע לכדי כתב אישום. עוד פורסם אז כי בפרקליטות התלבטו אם לאשר את פתיחת החקירה נגד זוהר.

בהחלטתו צין ממלא מקום פרקליט המדינה כי בחומר הראיות קיים קושי להוכיח שזוהר איים על מנדלבליט במטרה לגרום לו להתפטר ולבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה. עוד צוין כי עולה ספק אם דבריו של חבר הכנסת כוונו אל היועץ עצמו, למען ישמע ויעשה, או שמא כוונו אל קהל בוחריו ושומעיו, לצרכים פוליטיים דווקא. איסמן הדגיש כי אין בהחלטתו כדי להקל ראש במשמעות הציבורית של הדברים, אלא שאין מקום להמשך הטיפול בעניין בכלי המשפט הפלילי.