הנסיך וויליאם, ארכיון
צילום: רויטרס

הנסיך וויליאם מגיב לריאיון של מייגן והארי: "אנחנו לא משפחה גזענית"

יורש העצר הבריטי הגן על משפחתו לאחר ההאשמות שהטיחו מייגן והארי בריאיון שקיימו עם אופרה. בהמשך אמר כי עדיין לא שוחח עם אחיו בנושא, וכי יעשה זאת בקרוב
מאיה ראכלין
11 במרץ 2021
16:17

הנסיך וויליאם מגיב לראשונה להאשמות שהוטחו במשפחת המלוכה מצד הארי ומייגן בריאיון שערכו השבוע עם אופרה ווינפרי ועורר סערה. בשיחה קצרה שערך עם עיתונאים הבוקר (חמישי) אמר וויליאם כי "אנחנו כלל לא משפחה גזענית" והוסיף כי עדיין לא דיבר עם אחיו, אך יעשה זאת בקרוב. 

לאחר הסערה סביב הריאיון של השניים, נכתב בדיווח שפורסם הבוקר ב"דיילי מייל" כי במשפחת המלוכה דווקא מתכננים שיחות פיוס עם הארי ומייגן ואף כי המלכה בעצמה צפויה לשוחח עם השניים ולקחת אחריות על המשבר בארמון. בתגובה הרשמית שפרסם בית המלוכה שלשום נכתב כי "נושאים של גזע נלקחים מאוד ברצינות והמשפחה תתייחס אליהם בפרטיות". עוד נמסר כי "העציב את כל המשפחה לגלות עד כמה השנים האחרונות היו מאתגרות להארי ומייגן. הנושאים שהועלו בריאיון, ובמיוחד נושא הגזע, מדאיגים".

הדוכס והדוכסית מסאסקס שהודיעו בשנה שעברה על פרישה מבית המלוכה סיפקו השבוע ריאיון נוקב לאופרה ווינפרי, שבו העלו האשמות חמורות כלפי משפחת המלוכה. מייגן מרקל חשפה יחס מזלזל שהייתה נתונה לו וטענה כי בני משפחת המלוכה סירבו להכריז על בנה ארצ'י נסיך ולאבטח אותו. בנוסף סיפרה כי בארמון הועלו שאלות בנוגע לצבע עורו הכהה.

בהמשך אמרה מרקל כי התמודדה עם מחשבות אובדניות: "לא רציתי לחיות בגלל הקשיים שחוויתי שם. התחננתי לעזרה מהמשפחה, אך היא לא הגיעה". גם הארי מתח ביקורת על הממסד שממנו הגיע: "הייתי כלוא בממסד ולא הבנתי את זה עד שפגשתי את מייגן, אבי ואח שלי עדיין כלואים שם".