חיסוני פייזר
צילום: רויטרס

למרות שהתחסנו - 5 אנשי צוות משיבא נדבקו בקורונה

מנכ"ל פייזר: מצפה שבני נוער יוכלו להתחסן בעוד כחצי שנה, גילאי 5-10 עד סוף השנה • דוח אמ"ן מצביע: שיעור הבדיקות החיוביות נמצא בירידה מזה כחודש ועומד על 4% בממוצע שבועי - אך היקף התחלואה עדיין גבוה ויש להיזהר משאננות
בן יניב
11 במרץ 2021
19:12
עודכן ב 20:42

בבית החולים שיבא נדבקו בקורונה חמישה אנשי צוות סיעוד מחוסנים שעובדים באותה מחלקה. ארבעה מהם כבר חודש אחרי החיסון השני, ואחד רק אחרי החיסון הראשון. כל החולים לא הראו סימפטומים.

מדובר במחלקה שבה ישנם 98% התחסנות, ולכן לא נשלחו אנשי צוות נוספים לבידוד, אך יערכו בדיקות תכופות על מנת לוודא שאין הידבקויות נוספות. אנשי הצוות נדבקו ככל הנראה ממלווה של מטופל, שאינה מחוסנת. כעת מתבצע ריצוף גנטי לדגימות של הנדבקים.

חיסון ילדים - החל מהסתיו?

בתוך כך, מנכ"ל פייזר אלברט בורלה אמר היום (חמישי) כי הוא מצפה שבני נוער בגילאי 11-15 יוכלו לקבל את החיסון נגד נגיף קורונה בסתיו הקרוב. עוד הוסיף כי ילדים בגילאי 5-10 יוכלו ככל הנראה להתחסן בסוף השנה האזרחית. בורלה העריך כי עד סוף שנת 2021 תגיע חברת התרופות האמריקנית ליכולת ייצור של שלוש מילארד מנות חיסון בשנה, "וזה יהיה קצב הייצור שלנו גם ב-2022", כך לדבריו.

"אם המגמה הנוכחית תימשך - ייתכן שנוכל לחגוג את פסח בצורה יותר נרחבת": האזינו לריאיון עם פרופ' נחמן אש בכאן רשת ב

מוקדם יותר פורסם דוח אמ"ן, שהצביע על כך שמבצע החיסונים כנראה נותן את אותותיו. על פי נתוני הדוח, שיעור הבדיקות החיוביות נמצא בירידה מזה כחודש ועומד על 4% בממוצע שבועי. עם זאת, מציינים באמ"ן כי היקף התחלואה עדיין גבוה ויש להיזהר משאננות. מקדם ההדבקה ירד היום ל-0.85. מהדוח עולה כי שיעור המאומתים שיורד בעקביות והירידה, האיטית, מספר החולים במצב קשה לצד הירידה במקדם ההדבקה בימים האחרונים, מעידים על צמצום ניכר בהיקף ההדבקות.

בתוך כך, 74% מהמשרתים בצה"ל התחסנו בשתי מנות החיסון נגד קורונה ו-83% קיבלו את המנה הראשונה. כך עולה מנתונים שפרסם הבוקר דובר צה"ל. עוד עולה מהנתונים, כי מספר החיילים החולים הפעילים יורד בהדרגה, ונכון לשבוע העשירי מאז תחיחלת מבצע החיסונים בצה"ל, ישנם 149 חולים בצבא. לפני שלושה שבועות עמד מספר החולים בצה"ל על שיא של 2,033.

מתי נוריד מסכות? האזינו לריאיון עם פרופסור רן בליצר בכאן רשת ב