-
יונתן זינדל ויוסי אלוני, פלאש 90

סקר הסקרים: מרצ ורע"ם לא עוברות את אחוז החסימה; קואליציית הימין מגיעה ל-62 מנדטים

הליכוד מתחזקת ועומדת על 31 מנדטים, יש עתיד יציבה עם 20, ימינה חזקה במנדט מתקווה חדשה - סקר הסקרים של כאן חדשות ואתר המדד • מקורב לנתניהו: הוא פועל שרע"ם לא תעבור את אחוז החסימה אך חושש מעימות עם עבאס
הכול פוליטי
13 במרץ 2021
18:59
עודכן ב 22:13

סקר הסקרים של כאן חדשות ואתר המדד צופה 62 מנדטים לקואליציית ימין בראשות הליכוד (31), יחד עם ימינה (12), ש"ס (8), יהדות התורה (7) והציונות הדתית (4). גוש מתנגדי נתניהו עומד מנגד עם 58 מנדטים בלבד, מתוכם 20 ליש עתיד, 11 לתקווה חדשה, תשעה לרשימה המשותפת, שמונה לישראל ביתנו, שישה לעבודה וארבעה מנדטים לכחול לבן.

בתוך כך, מקורב לנתניהו אמר לכאן חדשות שראש הממשלה פועל כדי שמפלגת רע״ם לא תעבור את אחוז החסימה, אך חושש מעימות עם עבאס. כך דווח הערב ב"חדשות השבת" בכאן 11. האסטרטגיה של נתניהו מתמקדת בניסיון לחזק את הליכוד על חשבון ימינה של נפתלי בנט, תוך הימנעות מפגיעה במפלגת "הציונות הדתית" של בצלאל סמוטריץ', הקרובה לאחוז החסימה. 

מן העבר השני, המטרות של מתנגדי נתניהו לעשרת הימים הקרובים הינן הצלת המנדטים של המפלגות המתנדנדות, העלאת אחוזי ההצבעה במוקדי הכוח בערים חילוניות, וגם מזעור הנזק מהמריבות בין מועמדי הגוש לראשות הממשלה.

אתר "המדד", בעריכת פרשן כאן חדשות שמואל רוזנר והפרופסור קמיל פוקס בוחן את תמונת המנדטים על פי נוסחה מתמטית המשקללת את כל הסקרים שעורכים כלי התקשורת - ערוצי הטלוויזיה, תחנות הרדיו והעיתונים. לא מדובר על ממוצע, אלא על נוסחה שמחשבת כמה משתנים חוץ מתוצאות הסקרים.