ירין שרף

איגוד מרכזי הסיוע נגד הפרקליטות: להגיד שבת ה-13 הסכימה מרצונה - האשמת הקורבן

הארגון המאגד את סניפי מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית פנה למ"מ פרקליט המדינה על רקע החלטתו לדון באישומים נגיד ירין שרף: "ההטרדה המינית, האיומים, התקיפה ואספקת משקה משכר לקטין השפעתם של כל אלה יחד, שומטים את הבסיס תחת יכולתה של הקטינה לתת הסכמה חופשית לקיום יחסי מין"
ורד פלמן
13 במרץ 2021
22:34

התקיפה במלונית: איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פנה הערב (שבת) לממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן בדרישה להחמרת האישום בפרשיית התקיפה במלונית הקורונה מבעילה אסורה לאונס. אתמול הודיע איסמן כי יקיים דיון בנושא אי העמדתו לדין של ירין שרף באשמת אונס הילדה בת ה-13 במלונית הקורונה. 

בין היתר הן מציינות את גילה הצעיר של הילדה, את האיומים, הספקת האלכוהול והסמים, האלימות ופער הגילים בין השניים. מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע אורית סוליציאנו, והיועצת המשפטית של האיגוד עו"ד איילת רזין בית אור כתבו כי "לצד אלמנט הגיל שהוסבר, נראה כי אלמנט ההסכמה התבסס על 'הסכמתה' של הקטינה לפתוח את הדלת כשהגיע לחדרה, חרף בקשתה המוקדמת שלא יגיע, והעובדה שלאחר האונס שלחה לו הנערה תמונה".

"הבחירה לפרש אלמנטים אלו כ'הסכמה' בנסיבות המתוארות, שבהן מדובר בנערה צעירה מאוד, שכלואה עימו באותה מלונית ולאחר שביצע בה אונס והרביץ לה, אינה מתקבלת על הדעת. ברי כי בנסיבות אלו, 'הסכמתה' רחוקה מלהיות חופשית והניסיון לשוות להם יסוד של הסכמה, בנסיבות המתוארות, מהווים 'האשמת הקורבן'".

"במלוא ההערכה והכבוד לעבודת הפרקליטות, אנו סבורות, כי למרבה הצער, במקרה זה לא ניתן מלוא כובד המשקל לכל נדבך המצוין מעלה, ובוודאי לא לצירופם יחד. ההטרדה המינית, האיומים, התקיפה ואספקת משקה משכר לקטין השפעתם של כל אלה יחד, שומטים את הבסיס תחת יכולתה של הקטינה לתת הסכמה חופשית לקיום יחסי מין ובכך מבססים את יסודות עבירת האונס". 

הפרשה פורסמה לראשונה בעקבות מעצרו של שרף לפני כשבועיים. שרף תושב הדרום, והנערה תושבת גוש דן, הועברו לבידוד במלון הבוטיק "יפת 1" שהוסב למלונית קורונה מטעם משרד הרווחה לאחר שאובחנו חיוביים לנגיף. המלונית איכלסה בני נוער בסיכון וצעירים שנפלטו ממסגרת.

לפי כתב האישום, ביום שבו שרף הגיע למלונית, השניים ישבו יחד עם אחרים במרפסת, ובהמשך הנערה הציעה לו לעלות לחדרה. אחרי שגילתה את גילו, היא כתבה לו "אחי עזוב, אתה יותר מדי גדול". לשאלתו, היא השיבה שהיא בת 14 וחזרה בה מהצעתה שיעלה לחדרה. בהזדמנות אחרת, לפי המתואר בכתב האישום, הוא פנה אליה בהצעות חוזרות בעלות אופי מיני, ואחרי שלא נענתה לבקשותיו, הוא איים עליה שיעשה לה "פרשת אילת 2".