אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"ביבי והחרדים למזבלה": סערה במפלגות החרדיות בשל התבטאות ליברמן

גפני: "על הרשויות לטפל באמירתו האנטישמית"; ליצמן: "השנאה מניעה אותו" • אתמול אמר יו"ר ישראל ביתנו כי צריך "לשים את החרדים על מריצה ולזרוק אותם למזבלה"
מיכאל שמש
13 במרץ 2021
23:18

"צריך לשים את ביבי והחרדים על מריצה - ולמזבלה": יו"ר יהדות התורה משה גפני תקף הערב (שבת) את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על התבטאויותיו אתמול. "הייאוש שלו במאבק נגד נתניהו מביאים אותו לאמירות הללו", אמר גפני.

"אנחנו החרדים כבר ממזמן מתייחסים אליו כמי שהשתבשה עליו דעתו, שכנראה מכיר את המזבלה מקרוב ומביא אותה לשיח הציבורי" הוסיף ח"כ גפני. "אני מצפה מרשויות אכיפת החוק לטפל באמירה האנטישמית הזו". גם שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן הגיב למה שהיא כינה "דברי ההסתה החמורים" של ליברמן. "יצר השנאה ודחף ההסתה שמניעים את איווט, גורמים לו לרדת מהפסים לשיח של ביבים ודברי נבלה".

"יראה הציבור וישפוט האם לקושש כמה קולות, מצדיק איבוד בלמי ההיגיון והשכל. מביש ומעורר רחמים", הוסיף ליצמן. "קורא ליועמ"ש לממשלה לבדוק זאת, נוכח הסתה פרועה ומסוכנת המעודדת פגיעה בציבור, ומנוגדת לכאורה לחוק ולנוהלי הבחירות".

בינואר הבהיר יו"ר ישראל ביתנו, בהקלטה של שיחה סגורה שנחשפה ברשת ב, כי מפלגתו לא תשתף פעולה עם מפלגת תקווה החדשה של גדעון סער, במידה שזה יבחר לצרף את המפלגות החרדיות לקואליציה.

האזינו להקלטה של אביגדור ליברמן