אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: Gerd Altmann, pixabay

"בית המשפט לא הקשיב לילדה, אנחנו לא יכולים לשתוק יותר"

שנתיים ישבה המשפחה בשקט וחיכתה שבית המשפט יעשה צדק עם גבר בן 26 שתקף מינית את בתם בת ה-4.5. אבל למרות העדות הקוהרנטית של הילדה במשטרה, ולמרות ממצאי DNA - בית המשפט המחוזי הרשיע את התוקף במעשה מגונה בלבד. בריאיון ל"סדר יום" שוברת האם שתיקה ומספרת על תחושת חוסר הצדק: "הילדה עברה אונס"
נופר משה
14 במרץ 2021
11:37

למרות עדות מהימנה של הילדה - תוקף בת 4.5 הורשע בביצוע מעשה מגונה בלבד, ולא באונס. היום (ראשון) התראיינה אימה של הילדה לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב וסיפרה מדוע במשך שנתיים לא דיברה בנושא, ועל תחושת חוסר הצדק המשווע שעולה מהכרעת הדין: "כל מי ששומע את עדות חקירת הילדים שומע את הבת שלי, בת 4.5, אומרת בצורה מאוד ברורה שאי אפשר לפרש אותה בעוד דרכים - 'הוא נגע בי'". 

האזינו לריאיון המלא מתוך התוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב

"שנתיים שיתפנו פעולה עם המערכת, שנתיים טיפלנו בילדה וניסינו לעזור לה לצאת מהמצב הזה וקיווינו שבית המשפט יעשה את הצדק וילחם בשבילנו. אבל לצערנו זה לא קרה. בית המשפט לא הקשיב לילדה והוא מקל על העבריין", אמרה האם בריאיון. לטענתה, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן לא נימקה מדוע החליטה שלא להרשיע את התוקף באונס.

שמו של התוקף הוא אברהם לשם, בן 26 מקצרין. התקיפה אירעה לפני שנתיים מחוץ לבית כנסת בחג פורים. "הייתה עבירת אונס, אסור למחול לו ואסור להגיד שזו פעם ראשונה. אם לא ייעשה איתו הדין כמו שצריך זו לא תהיה פעם אחרונה", אמרה האם. 

ההורים התלוננו מיד אחרי שהילדה סיפרה להם על שאירע. התוקף אותר באמצעות DNA שנמצא על שמלתה של הילדה, על אף עדותה המהימנה והקוהרנטית של הילדה וחוות הדעת של חוקרת הילדים ועל אף הממצאים הפורנזיים, הרכב השופטים בראשותה של השופטת רבקה פרידמן-פלדמן הרשיע בסעיף מעשה מגונה בלבד. בפרקליטות מחוז ירושלים שוקלים לערער על החלטת המחוזי.

"היא ילדה שגמלה את עצמה מחיתולים בגיל שנה וחצי, וחזרה להרטיב בלילות ולקום בלילות מבכי ומסיוטים"

"במשך כל הזמן הוא שמר על זכות השתיקה. הוא הגיע משום מקום ועד היום אנחנו לא יודעים מה הוא עשה פה. זה שהילדה שלנו באה וסיפרה בצורה מאוד ברורה והסבירה – פה בית המשפט לא מגן עליה", אמרה האם. "אני מצפה לערער על ההחלטה כי צריך לעשות פה צדק".

המשפחה בחרה לא להדהד את התקיפה בתקשורת בשנתיים האחרונות, וזה כדי לאפשר לילדה הקטנה לעבור טיפול ולהשתקם. "היא ילדה חזקה, גיבורה. היא מטופלת כבר שנתיים. היא ילדה שגמלה את עצמה מחיתולים בגיל שנה וחצי, וחזרה להרטיב בלילות ולקום בלילות מבכי ומסיוטים", סיפרה האם על התמודדות הילדה עם המקרה.