תלמוד תורה קריית הרצוג בבני ברק

השכונה אדומה אך מוסדות החינוך החרדיים - פתוחים: "בני ברק כתומה"

מה הצבע האמיתי של קריית הרצוג ופרדס כץ בבני ברק? לפי הרמזור הן מוגדרות שכונות אדומות, אך בזמן שמוסדות משרד החינוך בהן נותרו בזום, אלה החרדים פועלים כרגיל. בהקלטות שהגיעו לכאן חדשות טוען ראש העיר כי בעיניו העיר היא חטיבה אחת צהובה, נציג המשטרה אומר כי העיר בכלל כתומה בהירה והמפקחת על הגנים הודיעה: הגננות לא יגיעו לעבודה באזורים האלה | תיעוד
לירן כוג'הינוף
14 במרץ 2021
11:29

מערכת החינוך נפתחה ברובה, אבל כ-400 אלף תלמידים בישובים אדומים עדיין אמורים ללמוד מהבית. אבל מתברר שלא כולם. אזור 01 - צפון בני ברק, שכונות פרדס כץ וקריית הרצוג, מוגדר אזור אדום ברשימת הרמזור, אך בזמן שגם הבוקר (ראשון) הגנים ובתי הספר של החינוך הממלכתי שם סגורים, החינוך העצמאי - בתי הספר והגנים של המגזר החרדי - פתחו את שעריהם כרגיל, כולל למידה בתוך המבנה. בדיקה של התושבים העלתה שכל גורם רואה את הדברים אחרת וצובע את העיר בצבע אחר. 


הדבר התרחש גם בשבוע שעבר, כשהאזור הוגדר כתום כהה, כשהחינוך הממלכתי היה סגור והחינוך החרדי פתוח לרווחה. כשהתבררה התמונה פנו כמה מתושבות האזור ללשכת ראש העיר, אברהם רובינשטיין, אך הוא לא הבין על מה המהומה. בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות נשמע רובינשטיין כשהוא נותן פרשנות משלו למצב ואומר כי בני ברק היא  עיר צהובה.

"מה שאני אחראי – אני אחראי. מה שאני לא אחראי, של משרד החינוך, אני גם באתי בדברים עם משרד החינוך. היות וכל בני ברק כחטיבה אחת היא צהובה אז אני מבין שבני ברק כבר כמה ימים היא צהובה. אני לא מחלק את העיר לכמה חתיכות", אמר ראש העיר רובינשטיין.

האזינו להקלטה

התושבות פנו למשטרה האמונה על אכיפת ההגבלות, כדי לברר מה ניתן לעשות בעניין. נציג המשטרה חזר לאחת מהן לאחר הבירור עם בשורות. אחרי שראש העיר הגדיר את העיר צהובה, הוא אומר - בני ברק כתומה בהירה. 

האזינו להקלטה 

בהקלטה נשמע נציג המשטרה מסביר כי הם מצויים בקשר רציף עם משרד הבריאות ומשרד החינוך: "בני ברק עיר כתומה בהירה וגנים יכולים להיפתח. דיברתי עם היועמ"שים שלנו", אמר השוטר. "כל השכונות בבני ברק?", התעניינה המתלוננת. "זה מה שעדכנו אותנו", השיב השוטר. "לפי מה שעדכנו אותנו הבוקר בני ברק עיר כתומה, ועד שלא נקבל עדכון חדש ממשרד הבריאות או החינוך, כרגע, אפשר לפתוח".

אבל בניגוד לדברי ראש העיר ונציג המשטרה, המפקחת על הגנים הודיעה אמש כי הגננות לא יגיעו לעבודה בגנים בעיר: "למען הסר ספק. ובאופן חד משמעי, גננות קרית הרצוג ופרדס כץ, לא תתייצבנה לעבוד בגנים באיזורים אדומים אלה. אין להפר את ההוראות שבאות מתוך אחריות ושיקול דעת", אמרה המפקחת.

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה לדברים: "בני ברק חזרה בימים האחרונים לצבע ירוק ברמזור היומי. העיר השלימה ירידה חדה בתחלואה מקורונה, כאשר מספר החולים המאומתים הוא הנמוך ביותר זה חודשיים וחצי. גם שיעור ההתחסנות בעיר הוא גבוה ונמצא בשיפור מתמיד, בזכות מבצעי החיסון האחרונים. הלימודים במוסדות החינוך הממלכתיים מתקיימים בהתאם להנחיות משרד החינוך. עם המעבר של העיר לירוק, גם באזור הספציפי שעליו מדובר ירדה התחלואה והוא שינה בינתיים את צבעו לכתום".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הגורם אשר הוסמך על פי חוק לטפל באכיפה הוא משטרת ישראל".

ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.