נתניהו ובנט, ארכיון
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

משפחת נתניהו לבכירים בליכוד: "לשתות את בנט"

במשפחת נתניהו ביקשו מהבכירים לטעון שיש ברית בין בנט ללפיד • יו"ר יש עתיד בקמפיין ישיר נגד בני גנץ: פנה במסרונים למצביעי כחול לבן
מיכאל שמש
14 במרץ 2021
20:39

פרטים חדשים על המאמץ לפגוע בימינה ובנפתלי בנט: לאורך היממה האחרונה ממוקדות כל המתקפות ברשתות החברתיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו באדם אחד בלבד -נפתלי בנט. אבל המתקפה הזאת היא לא רק מצד ראש הממשלה, אלא גם מצד סביבתו הקרובה ובני משפחתו. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

באופן חריג, הנחתה משפחתו של ראש הממשלה בכירים במפלגה "לשתות את בנט", לתקוף אותו, לדבר נגד התוכניות שלו ביום שאחרי הבחירות ונגד השותפות הצפויה שלו עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. 

בתוך כך, לפיד יוצא היום באסטרטגיה חריגה ותוקף את המפלגות הקטנות במסרון שהוא שולח למתלבטים. למרות זאת, הוא לא מתכוון עדיין להכריז על מועמדותו לראשות הממשלה או לתקוף באופן חריף יותר את כחול לבן ואת העבודה. השבוע הוא יחשוף את תוכניותיו לאחרי הבחירות באופן מפורט יותר.

הבוקר פורסם בכאן חדשות כי לאחר כמה שבועות של מתח וחילופי דברים סוערים בין אנשי יש עתיד וכחול לבן ובין גנץ ולפיד, נרשמת רגיעה מסוימת ביחסי שתי המפלגות. בכירים בכחול לבן אף מציינים כי אם תוצאות הבחירות יהיו דומות לאלה שבסקרים, הדבר ייאלץ את גנץ וכחול לבן להמליץ על לפיד בפני נשיא המדינה.

לדברי הבכירים, הדבר מתאפשר גם לנוכח הנמכת הקמפיין האגרסיבי שקורא לגנץ לפרוש מהמירוץ מצד יש עתיד, ולאור המספרים שמקבלת יש עתיד בסקרים והירידה של גדעון סער. לדבריהם, אם אלו יהיו הפערים במנדטים בין לפיד וסער, ומאחר שאין כוונה להמליץ לנשיא על בנט, לא תהיה לכחול לבן ברירה אלא להמליץ על לפיד אצל הנשיא.