ירין שרף

התקיפה במלונית: בפרקליטות דנו באישום נגד ירן שרף, וההערכה היא כי הוא יוחמר

בדיון שכינס מ"מ פרקליט המדינה, עלתה השאלה אם העובדה ששרף הטריד לכאורה את הנערה ואיים עליה ש"יעשה לה אילת שתיים" - מאפשרת לטעון שאין מקום לדבר על הסכמה מצדה
תמר אלמוג
14 במרץ 2021
21:30

הפרקליטות ממשיכה לבחון את האפשרות להחמיר את כתב האישום נגד ירין שרף ולהאשימו באונס הנערה בת 13 במקום בבעילה אסורה בהסכמה. ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן כינס היום (ראשון) ישיבה בנושא ובמהלכה נבדקו סוגיות ראייתיות ומשפטיות. בין השאר, עלתה השאלה אם העובדה ששרף הטריד לכאורה את הנערה ואיים עליה ש"יעשה לה אילת שתיים" מאפשרת לטעון שאין מקום לדבר על הסכמה מצדה.

שאלה נוספת שעלתה בדיון: האם היה על שרף לוודא שלנערה טרם מלאו 14. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום כי בעוד כמה ימים, וההערכה היא שסעיף האישום יוחמר.

כתב האישום נגד שרף שהוגש בשבוע שעבר מייחס לו עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. אם יוחלט להחמיר את האישום - יהיה מדובר בצעד נדיר ואף תקדימי.

בלובי למלחמה באלימות מינית ובשדולת הנשים אמרו ביום שישי נשלחו לממלא מקום פרקליט המדינה, לגורמים בפרקליטות מחוז תל אביב ולגורמים נוספים במשרד המשפטים כ-14,600 מיילים בעקבות הסרת סעיף האונס.