דרעי
צילום: אהרון קרוהן, פלאש 90

דרעי: סער ובנט מהמחנה הלאומי, אם כל אחד היה יודע את מקומו - הייתה ממשלה

יו"ר ש"ס לכאן רשת ב: "איך אני יכול לשבת בקואליציה עם ליברמן או העבודה?" • ביקורת במרצ על התנהלות המפלגה בקמפיין: "מתחייב לקיים חשבון נפש"
זאב קם
15 במרץ 2021
09:57

שר הפנים ויו"ר ש"סף אריה דרעי, שב ושולל היום (שני) ישיבה בממשלה שלא תחת בנימין נתניהו ואומר כי לא יוכל להחליף אידאולוגיה כשרב הציבור התומך בו רוצה בנתניהו כראש ממשלה. "אני שייך למחנה הלאומי. רב רובו של המחנה שאני משתייך אליו רוצה את נתניהו, אז איך אני יכול להחליף צבע ולומר שאני הולך בגלל שנוח לי?".

האזינו לריאיון עם אריה דרעי בכאן רשת ב

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר דרעי כי נפתלי בנט וגדעון סער הם חלק מהמחנה הלאומי. "על זה אני בוכה. איתם יש לנו רוב של 70 מנדטים ויותר, אם כל אחד היה יודע את מקומו והיו הולכים כולם ביחד. עם כל הכבוד, ראש המפלגה הגדולה במחנה הוא ראש הממשלה. אני יכול לשבת בקואליציה עם ליברמן או העבודה?".

ביקורת במרצ על הורוביץ

בקרב חברי הנהלת מרצ מותחים בימים האחרונים ביקורת קשה על התנהלות המפלגה והיו"ר ניצן הורוביץ במהלך מערכת הבחירות. השר והח"כ לשעבר רן כהן כתב בקבוצת הווטסאפ של חברי הנהלת המפלגה שההתנהלות במערכת הבחירות הנוכחית תחייב לקיים חשבון נפש.

שוש ערער הוסיפה לדברים וכתבה שיידרש "חשבון נפש גדול". ענת ניר כתבה בקבוצה שההתנהלות של הורוביץ מעידה על חוסר יכולת להקשיב לשותפים וכן ש"עצוב שמי שאמור להנהיג במקום זה מאשים את הציבור".

במרצ מתכוונים לקדם בהמשך השבוע קמפיין מעודכן במגזר הערבי, גם כמענה לביקורת וגם כדי לייצר מומנטום משופר לשבוע האחרון לבחירות, ויקראו למנות שר פנים ערבי. המסר של מרצ והורוביץ יהיה שכדי לבצע תיקון בתוך החברה הערבית, וכן לצורך קידום תוכנית למיגור האלימות ותוכנית לשיפור התשתיות, לא מספיק רק למנות שר מהמגזר הערבי אלא נדרש למנות שר ערבי דווקא לתפקיד שר הפנים.