מתוך התיעוד החדש שנחשף

"מה עם שלהבת?": תיעוד חדש מהפיגוע שבו נרצחה התינוקת שלהבת פס בידי צלף פלסטיני - היום לפני 20 שנה בחברון

היום לפני עשרים שנה: צלף פלסטיני ביצע פיגוע ירי בחברון - רצח את שלהבת פס ופצע את אביה יצחק. בשניות הראשונות של התיעוד נשמעים קולות הירי שמבצע צה"ל לעבר הצלף. האב שנפגע ברגליו, מקבל טיפול רפואי • האב יצחק בריאיון בכאן רשת ב אתמול: "המוטו שלי היום זה להשתדל להפוך את העולם ליותר טוב, כמה שאפשר. מי שחי בעולם זה אנשים, ואפשר להסתדר אחד עם השני"
כרמל דנגור
15 במרץ 2021
16:52

תיעוד חדש התפרסם היום (שני) מהפיגוע שבו נרצחה התינוקת שלהבת פס בידי צלף פלסטיני לפני 20 שנה בחברון, בזמן האינתיפאדה השנייה, שנמשכה חמש שנים - וגבתה יותר מ-1,000 קורבנות.


פיגוע הירי בוצע בחודש מארס 2001. המחבל מחמוד עמרו צלף למוות בשלהבת פס בת ה-10 חודשים קרוב לפתח ביתה בשכונת אברהם אבינו בחברון. אביה יצחק פס שעמד ליד עגלת התינוקת נפצע בינוני.

המחבל עמרו נמלט מזירת הפיגוע בעזרת פעילי תנזים אך נעצר על ידי הרשות הפלסטינית, ששחררה אותו לאחר זמן קצר. הוא נעצר שוב בחודש דצמבר 2002 על ידי השב"כ, והורשע ב-2004 בבית המשפט הצבאי – שם נגזרו עליו שלושה מאסרי עולם.

האב יצחק פס, שבעבר יישב במאסר אחרי שנתפס עם לבנת חבלה, אמר אתמול בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב: "המוטו שלי היום זה להשתדל להפוך את העולם ליותר טוב, כמה שאפשר. מי שחי בעולם זה אנשים, ואפשר להסתדר אחד עם השני".

האזינו לריאיון המלא של יצחק פס, בכאן רשת ב