סאהר מונדר

"השמחה שלי חשובה מהנוף הזה": הנער הדרוזי שחולם להפוך לאישה, ולצאת לעולם

סאהר מונדר, בן 18.5, דרוזי מרמת הגולן, הומו וחולם להפוך לאישה. את המטען הלא קל של זהויות רתם סאהר לקריירה מצליחה ברשתות החברתיות עם מיליוני צפיות לסרטונים שלו מהעולם הערבי, וגם מישראל. בשיחה עם כאן חדשות מספר סאהר על הקשיים בהיותו גיי בחברה הדרוזית, ואיך דווקא מהקושי מצע את ההנאה מלשבת מול המצלמה, להתאפר, להתלבש כאישה ולזהור
ערן זינגר
15 במרץ 2021
21:53

סאהר מונדר, רק בן 18.5, וכבר נושא לא מעט זהויות: דרוזי, תושב עין קיניא, ישראלי, הומו וחולם להפוך לאישה. את הקושי הרב שיצרו הקונפליקטים בין הזהויות הוא תיעל להצלחה גדולה ברשתות החברתיות, שם הסרטונים שלו רושמים מיליוני צפיות מכל העולם.

צפו בכתבה מתוך המוסף "קול איסראיל" בחדשות הערב

איך זה התחיל? "התחלתי ביוטיוב, לא היו לי חברים בבית ספר. התחלתי לצלם סרטונים ופתאום ראיתי שאנשים אוהבים אותי. בפעם הראשונה אמרתי שאני אוהב בנות, ואחרי הסרטון העשירי אמרתי לעצמי לא לעשות את זה", סיפר סאהר. "בדרך כלל אני עושה סרטונים על איפור, ולוגים, מה אכלתי, מה עשיתי".

הוא מקפיד להישאר בבית, ולא לבלוט יותר מדי, עם כל הקושי הכרוך בכך. בתקווה שבקרוב יוכל לצאת מכאן, ולפרוח. "אני לא יכול לממש את החלום שלי כאן", אומר ומספר כי הוא רוצה לעבור לגור בתל אביב. "הזהות שלי ישראלית, רק היהודים עמדו לצידי ונתנו לי אנרגיה חיובית". בסיפור שלפנינו ההורים אוהבים מאוד את בנם, למרות הקושי שלהם ושל החברה לקבל אותו כפי שהוא. הוריו של סאהר רוצים שהוא יישאר בבית, וחוששים שאם יעזוב, יפגעו בו.

"לפני יומיים ניסו להרוג אותי בכביש. האוטו שלי מוכר מהסרטונים. חשבתי שאלה מעריצים, והתחילו לצפור לי וצעקו הומו. ניסו להוריד אותי מהכביש תוך כדי נסיעה". אם אכן יגשים את שאיפתו ויעזוב את הגולן, סאהר יתגעגע לנוף, אבל לדבריו "למען עצמי אני חייבת לוותר על כל אלה, האושר שלי יותר חשוב מהנוף הזה".