האחיות שנפטרו

יולדת נפטרה מקורונה - כשבועיים אחרי אחותה

אחותה נפטרה מהנגיף לפני כשבועיים, גם היא לאחר שילדה • נערה בת 16 מאושפזת במצב קשה בצפון • נתוני התחלואה בקורונה: מקדם ההדבקה יורד, וכך גם שיעור הבדיקות החיוביות
קטי דור וחן ביאר
16 במרץ 2021
10:06

יולדת חולת קורונה שהיתה מאושפזת כחודש בבית החולים הלל יפה בחדרה במצב קשה, נפטרה הלילה (שלישי) לאחר שחלה החמרה פתאומית במצבה. התינוקת חולצה לפני מספר שבועות במצב טוב. לפני כשבועיים נפטרה גם אחותה של האישה מהנגיף, גם היא לאחר שילדה. שמן של האחיות הוא אמנה קאהווגי מיפו שנפטרה לפני שבוע וחצי ושורוק ג'ורבאן מג'סר א-זרקא שנפטרה הלילה.

ג'ורבאן אושפזה לפני כחודש במחלקה הייעודית לנשים בהיריון החולות בקורונה. לאחר מספר ימים מצבה הידרדר והוחלט ליילדה בניתוח קיסרי. התינוקת חולצה במצב טוב והועברה להמשך טיפול בפגיה. לאחר הניתוח, מצבה הנשימתי של האם המשיך להידרדר. היא הונשמה, הורדמה והועברה ליחידה לטיפול נמרץ. היום לפנות בוקר, באופן פתאומי, החל מצבה להידרדר משמעותית, והיא נפטרה.

ד"ר בוריס איסקוביץ, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי, הסביר כי "מדובר באישה בשנות ה-20 לחייה שזו הייתה הלידה הראשונה שלה. מחלת הקורונה ממנה סבלה הייתה קשה, ולכן, למרות שלא הייתה עם מחלות רקע כלשהן, הטיפול בה היה מורכב מאוד".

במרכז הרפואי גליל בנהריה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ נערה בת 16, חיובית לקורונה, במצב קשה. הנערה חלתה בדלקת ריאות כחלק מסיבוכי המחלה.

בתוך כך, מנתוני התחלואה הבוקר עולה כי מקדם ההדבקה ממשיך לרדת בקפיצות גדולות ועומד כעת על 0.72. ביממה האחרונה אובחנו 2,003 בני אדם כחיוביים לקורונה, 2.4% מהבדיקות. מספר החולים במצב קשה עומד על 602, 211 מונשמים. מספר המאושפזים בבתי החולים עומד על 961 בני אדם. 

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס התייחסה הבוקר בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב לפתיחת המשק ואמרה כי "תמונת התחלואה הולכת ויורדת, התמונה אופטימית. פתיחת המשק לא קשורה לבחירות בכלל".