ריבלין וכוכבי
צילום: לע"מ

כוכבי לנשיא גרמניה על האג: מתחייב שבצה"ל עשו ועושים הכול כדי לא לפגוע בחפים מפשע

ריבלין: על הקהילה הבין-לאומית להתייצב יחד נגד ההתעצמות הגרעינית של איראן • נשיא המדינה והרמטכ"ל כוכבי נפגשו עם נשיא גרמניה וצפויים להיפגש גם עם מנהיגי אוסטריה וצרפת • כוכבי ייפגש גם עם רמטכ"ל צבא גרמניה
רועי שרון, שליח כאן חדשות לגרמניה
16 במרץ 2021
16:51
עודכן ב 19:26

הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי אמר היום (שלישי) בפגישה עם נשיא גרמניה כי הוא מתחייב שמפקדי וחיילי צה״ל עושים הכול ועשו הכול, לאורך כל השנים ובכל המבצעים, כדי לא לפגוע בחפים מפשע. הוא הוסיךף כי "במקרים בהם היה חשד כי נפגעו חפים מפשע, ידענו לחקור את עצמנו באופן יסודי ובמקרה הצורך, האחראים נתנו את הדין".

לדברי הרמטכ"ל, ההבדל היסודי בינינו לבין אויבנו הוא שבעוד אנו עושים כל שניתן כדי להימנע מפגיעה בחפים מפשע, אויבנו עושים הכל כדי לפגוע באזרחינו החפים מכל פשע. לדבריו, אנחנו בעידן של מלחמות חדשות בעלות מורכבות רבה ובית הדין בהאג חייב להתאים את עצמו למציאות החדשה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין המבקר בגרמניה אמר במסיבת עיתונאים עם הנשיא שטיינמאייר כי על הקהילה הבין-לאומית להתייצב יחד בקול נחרץ ובלתי מתפשר נגד ההתעצמות הגרעינית של איראן ונגד תמיכתה בארגוני טרור המאיימים על ישראל ועל היציבות במזרח התיכון.


ריבלין הוסיף כי ישראל סומכת על ידידיה באירופה שיעמדו לצידה גם במאבק נגד השימוש בבית הדין בהאג לפגוע בחייליה ובאזרחיה. הנשיא הודה להנהגת גרמניה על מאמציה להשיב את הישראלים המוחזקים בידי חמאס.

נשיא גרמניה שטיינמאייר אמר כי המדיניות של ממשל טראמפ לא הביאה להתפתחויות חיוביות בסוגיית הגרעין של איראן, וכי הוא מקווה שהממשל החדש ושותפיו באירופה יוכלו לחולל שינוי בעתיד. הנשיא ריבלין והרמטכ"ל אביב כוכבי המריאו הבוקר לביקור בגרמניה, צרפת ואוסטריה בנושא התעצמות חיזבאללה, תוכנית הגרעין האיראני וסוגיית בית הדין הבין לאומי בהאג. השניים צפויים להיפגש עם נשיאי שלוש המדינות. כוכבי צפוי להיפגש גם עם רמטכ"ל צבא גרמניה. הביקור יימשך עד יום חמישי.