-

כיפת ברזל - הדור הבא: תיירט מטחי רקטות וכטב"מים

במהלך הניסויים התמודדה המערכת בהצלחה עם תרחישים עמוסים ומורכבים. שר הביטחון גנץ: "אבן יסוד במערך ההגנה שלנו"
כרמלה מנשה
16 במרץ 2021
15:00

מנהלת חומה במשרד הביטחון וחברת רפאל השלימו בהצלחה סדרת ניסויים מתקדמים במערכת "כיפת ברזל". משרד הביטחון פרסם היום (שלישי) כי במהלך הניסויים התמודדה המערכת בהצלחה עם תרחישים עמוסים ומורכבים ויירטה מטרות המדמות איומים קיימים ופוטנציאליים - בהם יירוט בו-זמני של מספר כלי טיס בלתי מאויישים ומטחי טילים ורקטות.

ממשרד הביטחון נמסר כי הניסויים הושלמו בהצלחה. מדובר בסדרת ניסויים שלישית בתוך כמה חודשים, שהוכיחה את "קפיצת המדרגה הטכנולוגית בליבת המערכת". שר הביטחון בני גנץ אמר: "העליונות הטכנולוגית הישראלית שמספקות התעשיות באמצעות כיפת ברזל ומערך ההגנה הרב שכבתי, היא אבן יסוד במערך ההגנה שלנו ובביטחון ישראל. מול איומים משתנים ומגוונים של אויבינו, המערכות החדשות וקפיצות המדרגה שנעשו בהן, מאפשרות לדרג המדיני והמבצעי מרחב תמרון מבצעי, שהוא קריטי לביטחון המדינה".

ראש מנהלת חומה במנהל למחקר ופיתוח אמצעי לחימה, משה פתאל, אמר: "30 שנה לאחר מלחמת המפרץ, שבעקבותיה הוקמה מנהלת חומה ועשר שנים לאחר היירוט המבצעי הראשון של מערכת כיפת ברזל, אנחנו משלימים היום קפיצת מדרגה טכנולוגית ביכולות המערכת. בשלוש סדרות ניסויים בתוך חודשים ספורים, הקפצנו את יכולות מערכת כיפת ברזל אל הדור הבא של האיומים: מטחי טילים ורקטות מורכבים, עמוסים ואתגריים, מקבצים של כלי טיס בלתי מאויישים ועוד".