מוטי כהן ואשר ועקנין
צילום: פלאש 90

ממלא מקום לשנתיים? ועקנין וכהן דורשים פיצוי

מי שכיהנו כמ"מ המפכ"ל ונציב שב"ס בשנתיים האחרונות דורשים כעת להשלים את השכר שקיבלו, כאילו היו בדרגות רב ניצב ורב גונדר, בטענה כי היו ראשי המערכת במשך תקופה ארוכה • לפני כחודשיים אמר השר לבט"פ אוחנה כי בכוונתו לפעול לכך שהשניים יקבלו הכרה מלאה על התקופה
משה שטיינמץ
16 במרץ 2021
16:22

ניצב בדימוס מוטי כהן, שכיהן כממלא מקום מפכ"ל המשטרה, וגונדר אשר ועקנין שכיהן כממלא מקום נציב שירות בתי הסוהר (שב"ס), דורשים לפצות אותם כספית על תקופה בת שנתיים, בה כיהנו כממלאי מקום. היום (שלישי) דווח כי כהן וועקנין פנו לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, לשר האוצר ישראל כ"ץ ולממונה על השכר קובי בר נתן.

עורכי דינם, משרד מאירסון סוקניק ראובן טוענים: "גורמי המקצוע במשרד לביטחון פנים ובמשרד האוצר הבינו כי לא ניתן לראות במרשינו 'ממלאי מקום'. בחלוף הזמן, ובהינתן תקופת הכהונה הרציפה, הכירה המערכת להלכה כמו גם למעשה, במעמדם של מרשינו כמפכ"ל וכנציב שב"ס ממש".

אחרי מינוי שבתאי: לפחות ארבעה ניצבים צפויים לפרוש מהמשטרה

כהן וועקנין קיבלו במהלך השנתיים מענקים בסך כולל של יותר מ-380 אלף שקלים כהשלמת שכר וכעת דורשים סכומים נוספים כולל זכויות פנסיוניות. עורכי דינם כתבו: "התנהלותם הנמשכת של מרשינו כראשי המערכות שבראשן עמדו, האחריות שהוטלה עליהם, ההחלטות שקיבלו, כמו גם התמורות שיישמו בתקופת הזמן הארוכה בה כיהנו כמפכ"ל משטרה ונציב שב"ס - ששיקפו עיסוק במשימות עומק ורוחב - שינו את פני הארגונים. במובן זה, כהונת מרשינו חרגה, בידיעת ובגיבוי הממונים, במשך הזמן ובמהות התפקיד , מתחום "מילוי המקום" , שתפקידו לשמר את הקיים בלבד".

לפני כחודשיים, עם מינוי המפכ"ל החדש קובי שבתאי, אמר השר אוחנה כי בכוונתו לפעול על מנת שועקנין וכהן יזכו להכרה מלאה של התנאים על התקופה הארוכה בה כיהנו כממלאי מקום: "הם ראויים לכך".