יהודה משי זהב, 19.02.21

פרשת משי זהב: עדה נוספת הגיעה למשטרה

סמנכ"לית ארגון "מגן", שליוותה חלק מהנפגעים, העידה במשך שעות. מוקדם יותר הוגשה תלונה ראשונה נגד יו"ר זק"א המושעה. א', בשנות ה-40 לחייו, טוען שמשי זהב ניסה לאנוס אותו לפני כ-30 שנים ופגע בו מינית פעמים נוספות
משה שטיינמץ וורד פלמן
17 במרץ 2021
21:27

עדות שלישית במשטרה בפרשת משי זהב: רחלי גוטליב רושגולד, סמנכ"לית ארגון "מגן" שליוותה כמה מנפגעיו לכאורה של יו"ר זק"א המושעה, העידה היום (רביעי) במשך שעות בלהב 433.

בד בבד, היום הוגשה תלונה ראשונה של א', בשנות ה-40 לחייו, שסיפר שמשי זהב ניסה לאנוס אותו לפני כ-30 שנים ופגע בו מינית פעמים נוספות ברכבו ובבתים שונים. א' מסר את גרסתו במשך כשש שעות, ואמר לאנשים ששוחחו עימו: "אני מתרגש מאוד. במשך שנים פחדתי וחששתי, לא האמנתי שיום אחד אגיע למשטרה".

הפרשה נחשפה לפני כשבוע עם פרסום העדויות בתחקיר הארץ, לפיהן במשך כמה שנים נהג משי זהב להשתמש בכוחו כדי לנצל את קורבנותיו, נשים וקטין, למטרות מין. מאז עלו טענות נוספות לפגיעה מינית מצד יו"ר זק"א, שהשעה עצמו מהארגון וויתר על קבלת פרס ישראל

ביום שני פורסם כי אישה שטוענת שהיא ואימה נפגעו מיהודה משי זהב, טוענת שהיא מקבלת איומים ממקורביו של מייסד זק"א, המנסים למנוע ממנה להעיד נגדו. האישה סיפרה על פגיעה קשה לכאורה מצד משי זהב, לדבריה, הוא הפך את אימה לשפחת מין שלו ושל חבריו.

לדברי האישה, המפגשים של משי זהב עם אימה אירעו בזמן שהיא סבלה מדיכאון אחרי לידה, וכמה שנים אחר כך גם איים על הבת שיעשה לה מה שעשה לאימה. משי זהב עצמו הגיע הבוקר למשרדי יאח"ה כדי למסור את גרסתו לחשדות נגדו. עם זאת, בפועל חוקרי להב לא אפשרו לו למסור כל עדות. חוקרי המשטרה ביקשו היום מסמנכ"ל ארגון מגן, שליווה את התחקיר, את פרטי הקשר של הנפגעים לכאורה שפנו לארגון.