החיסון של אסטרהזניקה
צילום: אי-פי

בהלת אסטרהזניקה: ארגון הבריאות העולמי ממליץ להמשיך בחיסונים

בהצהרת הארגון נמסר כי הם מאמינים שיתרונות החיסון גוברים על החששות. צוות מייעץ של הארגון בוחן את רמת הביטחון של חיסון אסטרהזניקה ויצא בקרוב בהצהרה בעניין
יואב זהבי
17 במרץ 2021
15:56

בהלת אסטרהזניקה: ארגון הבריאות העולמי הודיע כי הוא מאמין שהיתרונות של חיסון אסטרהזניקה גוברים על החששות ממנו. בהצהרה שנמסרה היום (רביעי) הודיעה מנהלת מחלקת החיסונים בארגון, קייט אובראיין, כי הם עדיין בודקים את החששות בנוגע לחיסון, אך ממליצים להמשיך ולהשתמש בו. "נכון לעכשיו, ארגון הבריאות העולמי יוצא מנקודת הנחה שהיתרונות של חיסון אסטרהזניקה גוברים על הסיכונים. אנו ממליצים להמשיך בחיסונים", כך אמרה אובראיין, וציינה כי הם ממשיכים לבדוק אם קרישי הדם שהתגלו בקרב מחוסנים קשורים בחיסון עצמו. 

בימים האחרונים הודיעו כ-20 מדינות באירופה על השבתת מתן החיסונים של החברה הבריטית. הסוכנות האירופית לתרופות ערכה אתמול מסיבת עיתונאים בה אמרה מנהלת הסוכנות קוק כי: "אנו צופים שכבר בחמישי הקרוב ועדת הבדיקה תפרסם מסקנות ואז נקבע את הצעדים הלאה. בשלב זה, אין עדות שהחיסון יצר קרשי דם. היתרונות עדיין עולים על החסרונות".

על אף שבארגון הבריאות העולמי טוענים שהחיסון בטוח לשימוש, מדינות החברות באיחוד האירופי נוקטות משנה זהירות כדי לבדוק את תופעות הלוואי של הזריקה, שכללו כמה מקרים של קרישי דם. דובר הארגון הוסיף כי ככל שיישתנו ההמלצות בנוגע לחיסון, הן יועברו ישר לציבור. "חשוב שקמפיין החיסונים ימשיך על מנת שנוכל לעקור את הנגיף", סיכמו המומחים.