איתי זיידן וליהוא בן-בסה

"מצב טיסה בלתי-נשלט": תחקיר התרסקות מטוס הסנונית

דוח צוות תחקיר המומחים של תאונת המטוס הקל בה נהרגו איתי זיידן וליהוא בן-בסה קבע כי הוא התרסק בעקבות תופעה שסיכונה לא היה מוכר לחיל האוויר ואף לא הופיע בהוראות היצרן
רועי שרון
17 במרץ 2021
20:00

סבירות גבוהה שתאונת מטוס הסנונית, שבה נהרגו רס"ן איתי זיידן ורב-טוראי ליהוא בן-בסה, נגרמה מ"מצב טיסה בלתי נשלט". כך עולה היום (רביעי) מממצאי ומסקנות הדוח הסופי של תחקיר צוות המומחים שהוקם בצה"ל והוגשו למפקד חיל האוויר.

צוות המומחים מעריך כי המטוס הקל התרסק בנובמבר האחרון אחרי שנכנס למצב הטיסה הבלתי-נשלט בשל הזדקרות - הפרעה בזרימת אוויר תקינה לכנף המטוס, שפוגעת בכוח העילוי שלו ועלולה לגרום לגלגול ואובדן גובה. לפי הדוח, ההזדקרות אירעה "תוך כדי פנייה בגובה נמוך, ממנו הצוות לא יכל או לא הספיק להיחלץ, לפני הפגיעה בקרקע".

צוות תחקיר המומחים קבע כי "חוסר היכרות עם הסיכון לאובדן שליטה בטיסה בגובה, בעת הזדקרות בפניה במטוס הסנונית, לא זוהה במסגרת קליטת המטוס בחיל האוויר ובמהלך שנות שירותו בחיל. כתוצאה מכך, לא הכירו צוותי אוויר בטייסת ולא הוכשרו להתמודדות עם הסיכון".

בנוסף, ציין הצוות, כי "היה חוסר במידע בספרות יצרן המטוס בנוגע לתופעת ההזדקרות שהצוות חווה בטיסה זו". מבדיקה עם מתפעלים אחרים של המטוס בעולם, הסיכון הזה לא היה מוכר. עוד נכתב כי "טיסות בגובה נמוך בוצעו לאורך שנים רבות בטייסת ונתפסו כנדרשות לצורכי מיון והדרכה. חוסר ההיכרות עם התופעה שהתגלתה הוביל להערכת סיכון נמוכה בביצוע התרגיל".

מטוס הסנונית נחשב מטוס אמין ובטיחותי, ומשמש את בית הספר לטיסה קרוב ל-20 שנה לצרכי מיון והכשרה של עשרות צוותי אוויר. החוקרים סבורים שיש לבצע שינויים בשגרת התנהלות טייסת המיון.

לדברי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, סבירות גבוהה שסיבה הישירה לתאונה טמונה בתופעה שלא הייתה מוכרת בעולם ובחיל לאורך כ-20 שנות שירות של המטוס. מפקד חיל האוויר הנחה "לבחון ולבצע ניהול סיכונים שייאפשר שולי בטיחות מתאימים בהטסת חניכים בבית הספר לטיסה, להתאים את המבנה הארגוני של טייסת המיון לצורכי הטייסת ואתגריה, לעדכן את הספרות החילית וספרות הטייסת ולהכשיר צוותי האוויר ללמידה ולהבנה של התופעה שהתגלתה". אלוף נורקין אף הורה לעדכן את המתפעלים השונים בעולם בדבר תוצאות החקירה.

"צוות תחקיר המומחים הפך כל אבן וביצע חקירה מעמיקה ומורכבת על מנת להגיע לסיבה בגינה קרתה בסבירות גבוהה התאונה הקשה", אמר מפקד חיל האוויר. "לצורך חקירה זו ביצענו מספר טיסות ניסוי בארץ ובחו״ל, על גבי מטוס סנונית, שמטרתן הוכחת התופעה האווירודינמית שהתגלתה. כל תאונה הינה בת-מניעה והלקחים מתאונה זו יופקו בחיל. אני כואב את כאבן של משפחת זיידן ומשפחת בן-בסה היקרות ונמשיך ללוותן בהמשך הדרך".