זירת רצח בן ה-14 בקריית גת

רצח הנער בקריית גת | אחיו של האב החשוד ברצח בנו: "התלונן על הזיות"

מעצרו הוארך בשמונה ימים, השופטת בדיון: עדויות נוספות בתיק מעידות על הלך נפשי מסויים שהיה בו לפני האירוע, הוא יישלח לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי • אחיו של החשוד: "המטפל שלו נתן לו כדור בימים האחרונים, מעולם לא היה אירוע כזה, הוא מאוד אהב את הילד"
אסף פוזיילוב
18 במרץ 2021
15:16
עודכן ב 15:25

אחיו של האב החשוד שרצח את בנו בקריית גת הלילה סיפר היום (חמישי) לכאן חדשות כי "המטפל שלו נתן לו כדור בימים האחרונים, ומייד אחר כך הוא התלונן שיש לו הזיות". האח הוסיף כי "הוא הלך למטפל הזה כדי לשכוח מהעבר, לא היה משהו ספציפי אלא רק לפתוח דף חדש כמו כל בן אדם. המטפל בהיפנוזה נתן לו כדור כדי שיהיה קל יותר להפנט אותו". האח המשיך ואמר כי "הוא מלח הארץ, אדם משכמו ומעלה, מעולם לא היה אירוע כזה, לא סבל מבעיות נפשיות. הוא מאוד אהב את הילד".

מעצר האב החשוד הוארך בשמונה ימים. השופטת בבית משפט השלום באשקלון אמרה בדיון כי "יש עדויות שהוא שמע קולות. עדויות נוספות בתיק מעידות על הלך נפשי מסויים שהיה בו לפני האירוע החמור, והוא ישלח לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי שיבדוק אם הוא כשיר לעמוד לדין, והאם היה אחראי למעשיו".

אימו של הגבר החשוד ברצח בנו סיפרה לכאן חדשות כי "לפני 10 ימים ראיתי שמשהו אצלו במבט, באיך שהוא נושם, לא בסדר. הצעתי לקחת אותו לפסיכיאטר שאני מכירה שהציל אנשים. הוא לא רצה. אחרי כמה ימים הוא אמר לי שסיפר למטפל שלו שאני דואגת". אביו אמר כי "שאלתי אותו לפני כמה ימים איך הוא מרגיש, מה הבעיה, אם הוא צריך סיוע. היה ברור שהוא סובל".

מפרטים חדשים מהחקירה עלה כי האב דקר את בנו לפחות 14 פעמים, בזמן שהאם נמצאת בחדר הסמוך. כך פורסם בכאן חדשות. על פי מיקום הפצעים, מיקום האירוע והשעה - ייתכן שהאב רצח את הילד כשישן. המשטרה מנסה ליצור קשר עם אדם שהאב טופל אצלו לאחרונה כדי לנסות ולהבין את המניע. מהחקירה עולה עוד שהאם והאחות העידו במשטרה כי נאבקו פיזית עם האב בשעה שדקר את הבן וניסו למנוע ממנו להמשיך ולדקור את בנו.

האב התלונן בתקופה האחרונה פעמים רבות על הקבלן שמבצע עבודות צינורות ברחוב. הוא שלח וידיאו שבו הוא מצלם ברחוב את החומה שלו ואומר כי יש המון בוץ ואבק, אולם בצילום שאותו הוא מלווה בתיאור, לא נראה דבר מזה. הוא נשמע מתלונן בכעס על כך שהפועלים השאירו בקבוק מים ברחוב ליד הגדר שלו. שכן של המשפחה סיפר הבוקר לכאן חדשות: "קמתי בבהלה, יצאתי וראיתי את הניידות. לא מאמין שזה קרה אצלנו".

האב בן ה-37 נכנס אתמול לחדר של ילדו ודקר אותו בסכין מסיבה שאינה ברורה, האם הזעיקה את כוחות ההצלה שפינו את הילד לבית החולים ברזילי באשקלון, שם מת מפצעיו. לאחר המעשה האב נמלט מהזירה לחורשה שמאחורי הבית - שם נתפס לאחר סריקות נרחבות.

מהחקירה עלה כי לא היו תלונות קודמות נגד האב. שכן נוסף של המשפחה מסר אתמול לכאן חדשות: "הכרתי את האבא, הוא אדם מאוד עדין, מתפלל בבית הכנסת עם אנשים בשכונה. לא היה איתו אף פעם שום מקרה, אומרים שהוא חטף התקף עצבים והשתגע פתאום".

שכנים נוספים שהכירו את המשפחה סיפרו כי "נראה שהאב השתגע". עוד העידו כי האב הוא יבואן ואיש עסקים אמיד, כך לדבריהם. "אדם אהוב ומוכר, הכי עדין והכי שמח. הייתי אולי מצפה מאחרים בקהילה, לא ממנו. בשנה האחרונה לא עבד. הם עברו לשכונת הווילות לפני שנה וחצי, השתדרגו".