ראשי המפלגות בריאיונות סוערים | הכול פוליטי

סער: "אביא את בנט למהלך של שינוי, ונחליף את נתניהו" • בנט חושב שנתניהו כראש ממשלה לא טוב לעם ישראל • גנץ: ארה"ב עלולה לנקום בישראל • סמוטריץ': לא הסרנו חלקים מהמצע, אלה קשקושים של "מרבות מיכאליות" • ליברמן מתכוון להיות שר האוצר • מיכאלי סירבה לומר שלפיד ראוי להיות ראש ממשלה, לעומתה • עודה התעצבן על השאלות: "פריווילגיות" | כל הראיונות מ"הכול פוליטי" עם אסף ליברמן
הכול פוליטי
19 במרץ 2021
16:43
עודכן ב 20 מרץ 19:55

כמעט כל ראשי המפלגות התייצבו היום (שבת) לריאיונות במשדר מיוחד של "הכול פוליטי", כולם חוץ מיאיר לפיד וראש הממשלה בנימין נתניהו. יושב ראש תקווה חדשה גדעון סער חושב שהתקשורת כבר פתחה בחגיגות הניצחון של נתניהו. בריאיון באולפן לאסף ליברמן הבטיח סער: "אביא את בנט למהלך של שינוי, ונחליף את נתניהו".

יושב ראש ישראל ביתנו אמר שהוא לא מתרגש מהמתקפה של אריה דרעי נגדו ושואף לכהן כשר האוצר הבא. לדבריו, בעקבות הקורונה, האתגר הגדול ביותר יהיה הכלכלה. הוא לא מתחרט על כלום, מעריך את ההישגים והצניעות של לוי אשכול, קונה באותו סופר פעם בשבוע משנות ה-80, ועל השאלה אם הוא מאמין באלוהים השיב - ״אני איש חילוני״. ליברמן הדגיש שלשיטתו יש לבטל קצבאות לאברכים וקצבאות ילדים מהילד החמישי.

יושב ראש כחול לבן בני גנץ סבור שיש סיכוי גבוה לבחירות חמישיות ומתחרט שלא הביא לפיזור הכנסת כבר באוגוסט שעבר. גנץ חושב שארצות הברית עלולה לנקום בישראל בעקבות יחסי הממשל עם ראש הממשלה נתניהו.

יושב ראש הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' דיבר על התוכנית למניעת תלונות שווא על תקיפות מיניות ונשאל אם אין בתוכנית התייצבות לצד הפוגעים. סמוטריץ' אמר שההיפך הוא הנכון ומהרגע הזה הריאיון עם אסף ליברמן הידרדר:  "אני לא דופק לך חשבון, אתה צריך להתבייש".

סמוטריץ' נשאל בריאיון האם מפלגתו הסירה חלקים ממצעה שפורסם ברשת, בעקבות ביקורת שספגה על חלקים הקשורים לדיני גירושין, והכחיש: "כל מיני מרבות מיכאליות עשו עלינו קשקושים ברשת". לדבריו, "אם נצליח - תהיה פה ממשלת ימין של הליכוד ונתניהו".

יושב ראש ימינה נפתלי בנט נשאל בתוכנית אם ירגיש בנוח לשבת תחת נתניהו אחרי החשיפה במסגרת תיק 4000, לפיה ראש הממשלה דחף לפרסם מידע מכפיש על אשתו ואביו. "זה גועל נפש, בושה וחרפה", השיב בנט. "נתניהו הוא האריה הזקן שרואה אריה צעיר עם יכולות טובות לנהל את המדינה. יש רק דבר אחד שחשוב לי חוץ מהמשפחה שלי וזה עם ישראל". לדבריו, לעם ישראל לא טוב שנתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה.

בנט התייחס לניסיון של נתניהו לערוך אירוע בחירות סמוך לביתו ברעננה ותקף את המהלך: "התרגיל הזה עלה בערך חצי מיליון שקלים למשלמי המסים. השוטרים המסכנים קמו בארבע בבוקר בשביל הגימיק הזה". בנוגע לדרישה של נתניהו להתחייבות מצדו שלא יישב תחת לפיד הוא אמר: "אני לא חותם לו על כלום, אני לא עובד אצלו".

יושב ראש ימינה נשאל על תוכנית סינגפור, התוכנית הכלכלית שיזם, ואמר כי נתניהו כנוע להסתדרות ויש להפסיק את התנפחות המגזר הציבורי. בכלל, הוא אמר, "חלק מהמסים היום הולכים על קשקושים ובזבוזים".

יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה התעצבן על השאלות בנושאי קהילת הלהט"ב והנישואים האזרחיים. "אתה שואל אותי ממקום פריווילגי", אמר עודה. "אין בקשה בקרב הציבור שלנו לעמדה אחרת מהעמדה הקיימת". עודה הוסיף כי ראש הממשלה הוליך את רע"מ שולל וכי הוא רואה בנתניהו את הבעיה העיקרית של הציבור הערבי כיום: "ביבי זה חוק הלאום, זה חוק קמיניץ, זה חוק הנכבה, זה המסית העיקרי נגדנו".


יושבת ראש העבודה מרב מיכאלי סירבה לומר שיאיר לפיד ראוי להיות ראש ממשלה: "מה שחשוב כרגע זה להחליף את נתניהו". בריאיון הצהירה מיכאלי גם על כוונותיה להיות ראש הממשלה - "יש לי חזון, יש לי מה שאני מאמינה שהוא נכון ולזה אני פועלת". בהמשך, היא אמרהשהיא מתכוונת להחזיר את מפלגת העבודה לעמדות השלטון: "הדבר החשוב הוא לבנות חזרה את מפלגת העבודה כמפלגת השלטון של המרכז-שמאל".


יושב ראש מרצ ניצן הורוביץ העריך בתוכנית שקולות בודדים יכריעו אם המפלגה תעבור את אחוז החסימה. לדבריו, "מרצ היא מפלגה משפיעה כי היא דבקה בדרך שלה". בהמשך הוא הוסיף כי אנשי שמאל צריכים להצביע למרצ ולא לעבודה, מכיוון שהראשונה מפלגה מבוססת יותר מבחינת הסקרים: "קול שהולך אולי למפלגת העבודה או ליש עתיד על חשבון מרצ עלול לגרום לזה שמרצ תימחק".

גם מאחורי הקלעים שחררו ראשי המפלגות לא מעט מידע. בין היתר, למרות המתקפות ההדדיות באולפן, הרגיע בנט בשיחת מסדרון: "בסוף גם נעבוד אחד עם השני".

צפו בכתבה