משרד מבקר המדינה

רגע לפני: לחצים של המבקר לפרסם דוח על תקלות בוועדת הבחירות

הדוח עוסק בתקלות במערכת המחשוב של הוועדה בבחירות בשלוש המערכות הקודמות. המבקר דרש לפרסם את הדוח לפני הבחירות, אך יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שטרן סרב. במקביל, ישנו ניסיון להטיל דופי בוועדת הבחירות באמצעות הסתה ברשתות. המבקר: "הניסיון לצמצם את הדיון לדוח שעוסק בוועדת הבחירות הוא הטעיה מכוונת"
השבוע
19 במרץ 2021
22:35

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן מפעיל לחצים על יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אלעזר שטרן לפרסם את הדוח על תקלות במערכת המחשוב של ועדת הבחירות המרכזית בבחירות לכנסת ה-21,22 ו-23. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי המבקר דרש לפרסם את הדוח לפני הבחירות, אך שטרן סרב. 

בתוך כך, דווח בתוכנית כי ישנו ניסיון להטיל דופי בוועדת הבחירות המרכזית על מנת לייצר אווירה של "גונבים לנו מנדטים". הדבר נעשה באמצעות הסתה מגד הלגיטימיות של הוועדה ברשתות החברתיות.

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "הניסיון לצמצם את הדיון לדוח שעוסק בוועדת הבחירות הוא הטעיה מכוונת. מדובר במספר דוחות עם היבטים ביטחוניים שפרסומם דורש דיון להסרת חיסיון בוועדה לביקורת המדינה. בין יתר הדוחות שהוגשו לוועדה – גם הדוח שעוסק בוועדת הבחירות המרכזית אשר כולל ממצאים בגין שלוש מערכות הבחירות האחרונות.

"מסיבה שאינה ברורה למשרד מבקר המדינה, קיום הליך החיסיון בוועדה התעכב ועל כן דוחות אלו לא יכלו להתפרסם לציבור במועד שנקבע, ביום שני אחרון. אין לנו אלא להביע פליאה שזכות הציבור לדעת אינה לנגד עיניך".