-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

אדוני רה"מ, מדוע אתה נוהג כשיטה לא לקיים הבטחות?

מה בנוגע להבטחה מאפריל 2018 בסוגיית המהגרים מאפריקה? מה עם ההבטחה ההיא מ-2015 לשנות את שיטת הממשל? למה נתניהו עדיין משמיע הבטחות בחירות, ולמה עדיין יש מי שמאמין להן? | הריאיון שלא היה - כל השאלות שכתבנו לנתניהו
הכול פוליטי
20 במרץ 2021
20:40
עודכן ב 23:06

בשלב הזה בתוכנית התכוונו לראיין את ראש הממשלה בנימין נתניהו. הקשר נוצר עם הלשכה שלו, כבר עמדנו לסגור סופית את כל הפרטים לקראת הריאיון, אבל נתניהו ואנשיו עשו אחורה פנה והעדיפו שלא להגיע לכאן הערב.

וזה חבל, כי הכנו כמה שאלות ממש טובות עבורו. וכיוון שכבר טרחנו, אנחנו נספר מה התכוונו לשאול את נתניהו - כשלמעשה מדובר בשאלה אחת: אדוני ראש הממשלה, מדוע אתה נוהג, כשיטה, לא לקיים הבטחות?

אדוני ראש הממשלה, ההצהרה הזו מספטמבר 2019. הקמת ממשלה במאי 2020. מדוע לא החלת ריבונות על בקעת הירדן וצפון ים המלח כפי שהבטחת?

מה עם ההבטחה ההיא מ-2015? וההיא מ-2006? או ההבטחה ההיא מ-92? טוב, עברו רק 30 שנה, אולי זה עוד יקרה

ועוד שאלה: אדוני ראש הממשלה, מה בנוגע להבטחה שלך מאפריל 2018 בסוגיית המהגרים מאפריקה? נשמע כמו רעיון ראוי. אדוני ראש הממשלה, מדוע לא הוצאת את הזרים מדרום תל אביב והעברת אותם לאזורים אחרים בארץ? אתה יודע, כדי שהנטל לא ייפול על שכונות המצוקה.

מה עם ההבטחה ההיא מ-2015 לשנות את שיטת הממשל? או ההבטחה ההיא מ-2006 לשנות את שיטת הממשל? או ההבטחה ההיא מ-92 לשנות את שיטת הממשל? טוב, עברו רק 30 שנה, אולי זה עוד יקרה. אולי כל הרעיונות וההבטחות ההן עוד ייצאו אל הפועל.

נו טוב, בכל זאת כחול לבן של גנץ הפכה למפלגה הגדולה והבחירות משרתות אותך עכשיו, אדוני ראש הממשלה, אז מובן למה זה לא קרה.

אבל בעניין אחר, למה לא פינית את ח'אן אל-אחמר? אתה יודע, הרי הבטחת. ותגיד, אדוני ראש הממשלה, כך היינו שואלים לו היה כאן, איפה מאות המיליארדים שאמרת שנקבל ממתווה הגז? כמעט שש שנים עברו מההכרזה ההיא, והקרן המיוחדת ששם אמורים היו להצטבר מאות המיליארדים מהגז, הקרן הזו עדיין לא קמה. למה?

אדוני ראש הממשלה, תגיד, ומה עם פסקת ההתגברות? והבנייה באי-1? וחוק ירושלים רבתי? והרשימה עוד ארוכה אבל הזמן שלנו לריאיון הזה כבר ממש עומד להיגמר, אדוני ראש הממשלה, אז רק עוד שאלה אחת, מר נתניהו: למה אתה עדיין משמיע הבטחות בחירות ולמה עדיין יש מי שמאמין להן?