אמה של הילדה מחוץ לבית המשפט, היום

הותר לפרסום: הוחמר עונשו של מורה שביצע מעשה מגונה בתלמידה

אחרי ערעור הפרקליטות - עונשו של אביתר גרוס, שהורשע במעשה מגונה בבת 8, הוחמר מעבודות שירות ל-20 חודשי מאסר • אמה של הילדה: "זה מסר לכל הפדופילים והאנסים – אין יותר עבודות שירות"
ורד פלמן
21 במרץ 2021
13:33
עודכן ב 13:59

בית המשפט המחוזי מרכז החמיר היום (ראשון) בעונשו של אביתר גרוס, מורה שהורשע בעבירות מין בתלמידתו בת ה-8. הפרקליטות ערערה על העונש שקיבל גרוס, ובית המשפט גזר עליו 20 חודשי מאסר.

אמא של הילדה אמרה אחרי ההחלטה: "עברנו שנתיים מאוד קשות, של גיהינום, נפלו עלינו השמיים. ציפינו שהוא יקבל את מלוא העונש, שהוא ישלם על מה שהוא עשה. היינו רוצים יותר אבל זה שהוא קיבל עונש מאסר – אני מודה על כך. זה מעביר מסר לכל הפדופילים והאנסים – אין יותר עבודות שירות".

גרוס נידון ל-9 חודשי עבודות שירות בגין שלושה מקרים של ביצוע מעשה מגונה בתלמידה בת 8. מי שנתן את גזר הדין הקודם היה השופט עודד מורנו מבית משפט השלום בכפר סבא.

בית המשפט התחשב בכך שגרוס החל בהליך טיפולי ומסוכנותו נקבעה כמסוכנות נמוכה-בינונית. עוד התחשב השופט בכך שגרוס הביע חרטה והודה במעשים בשלבים ראשונים של התיק.

"בית המשפט התבונן היום לנפגעת בעיניים ותיקן את המסר הפסול והקשה שהועבר לה, לנפגעי עבירה, למבצעי עבירות בילדים ולחברה בכללותה", אמרה עורכת הדין לירון אשל שליוותה את הנפגעת. "ההחלטה להחמיר את הענישה ולשלוח למאסר מורה שהורשע בביצוע מעשים מגונים במספר הזדמנויות בתלמידה כבת 9 בתוך שטח ביה"ס היא ההחלטה הראויה והמתבקשת".