אריה דרעי

דרעי לא פוסל ישיבה בקואליציה שתיתמך בידי רע"מ: "לא יכול להגיד לא כן ולא לא"

יו"ר יש עתיד לפיד באולפן חדשות הערב בכאן 11: "נתניהו יקים ממשלת חושך עם דרעי, ליצמן, סמוטריץ' ובן גביר". לפיד אמר שיקים קואליציה עם מי שלא מסכימים איתנו בכול ומתחייב שלא להעלות מסים
חדשות הערב
21 במרץ 2021
20:44

יממה וחצי לבחירות: יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, הגיע הערב (ראשון) לאולפן "חדשות הערב" בכאן 11. בריאיון לדוריה למפל נשאל דרעי אם הוא תומך בישיבה בקואליציה הנתמכת על ידי רע"מ ומנסור עבאס: "אני עושה הכול כדי שנביא 61 ולא נזדקק לכך. אני לא יכול להגיד - לא כן ולא לא - כי אני לא נכנסתי לעובי הקורה", אמר דרעי. "אני לא מכיר את האיש. הייתי מעדיף לא להסתמך עליו, הייתי מעדיף להסתמך על 61 שלנו. אני לא יכול לומר בוודאות. אסור לנו לסמוך על אף מפלגה שהיא לא ממחנה הימין והציבור הדתי. אם עבאס ירצה לתמוך אחר כך – שיתמוך".

על השאלה אם יתמוך בחוק שיאפשר לראש הממשלה לחמוק מהדין אמר דרעי: "נתניהו אמר בקולו שלא ייתן בשום אופן להעביר חוק שמפסיק את המשפט שלו".

לפיד: נתניהו יקים ממשלת חושך עם דרעי, ליצמן, סמוטריץ' ובן גביר 

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אומר הערב כי נתניהו יקים ממשלת חושך עם דרעי, ליצמן, סמוטריץ' ובן גביר - "ממשלת סחטנות וגזענות שתיקח את הכסף של אנשים עובדים ותיתן אותו לאנשים שלא עובדים". בריאיון לדוריה למפל ב"חדשות הערב" בכאן 11 התחייב לפיד כי לא יעלה מסים אם ירכיב ממשלה ואמר כי מפלגתו תצטרך להקים קואליציה גם עם אנשים שלא מסכימים עימה בכול: "אם נהיה גדולים בפער משמעותי השותפים האחרים יצטרכו לקבל את זה שאנחנו מובילים את סדר העדיפויות וקווי היסוד של הממשלה".

"לא אתן ציונים לכל מפלגה. לא ארכיב קואליציות", אמר לפיד. "יש עוד 36 שעות לבחירות. אנחנו קרובים, אנחנו סנטימטר מהמנדט ה-61. הכול מתנקז בבחירות האלה למנדט הזה. אם המתלבטים יצאו מהבית ואם יש עתיד תהיה גדולה - אז תהיה לנו ממשלה".

על הכישלון לאיחוד בלוק השמאל-מרכז אמר לפיד: "לא כל מה שאתה רוצה יכול אכן לקרות. עושים מאמצים ומדברים עם כולם. כשנשאל מדוע לנתניהו אסור להסתמך על בן גביר ואילו הוא יכול להסתמך על רשימות ערביות אמר לפיד: "רה"מ עושה כל דבר שהוא יכול כדי להכניס לממשלה שלו אדם שבסלון ביתו הייתה תלויה תמונת הרוצח גולדשטיין ושמדבר בגלוי על שחרור הרוצח יגאל עמיר. זה אנטי דמוקרטיה בחסות ראש ממשלת ישראל. מי מהשותפים שנתניהו מדבר עליהם מאמין בערכים דמוקרטיים? הליכוד בממשלה הזו יהיה בן ערובה גמור".

לפיד נשאל כיצד הוא מתכוון להזניק את הכלכלה הישראלית לאחר משבר הקורונה ואמר כי אסור להעלות מיסים. "צריך להרחיב את החוב הלאומי. זה לא אידיאלי אבל בסדר. נכנסנו למשבר ב-60% יחס חוב-תוצר, לא נורא אם נגיע ל-82% כדי להזרים כסף למשק ולייצר סדרת פרויקטים לאומיים. הבעיה של הכלכלה הישראלית שההיי-טק הוא הקטר היחיד שלה והוא רק 8.8% מהעובדים במשק. צריך להגיע תוך חמש שנים ל-20% מהעובדים במשק. במקום זה קיבלנו ממשלה שעשתה 173 מיליארד שקלים גירעון וראש ממשלה שלא יודע מהגובה הגירעון".

אתמול שבר לפיד שתיקה תקשורתית ממושכת כשקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתייצב מולו לעימות טלוויזיוני. נתניהו בחר שלא להשיב להצעה, לאחר שכבר הורה לחברי הליכוד לומר שהוא מעוניין בעימות ללא תנאים בכלל. נתניהו אמר אמש כי הוא אינו מוכן להתראיין לפני שלפיד יכריז כי הוא רץ לראשות הממשלה.

בעקבות זאת תקף לפיד את נתניהו ואמר כי נתניהו מפחד. "שלושה חודשים הוא שם אותי על שלטי חוצות, עשה סרטונים 'איפה לפיד?' דיבר עלי ללא הרף, ואז הצעתי לו לבוא לעימות, והוא נבהל ונעלם. עוד לא מאוחר. ההצעה בעינה עומדת. בוא לעימות. ביבי פוחד מפני שהוא יודע מה ייצא בעימות כזה", אמר לפיד.