-

חשש בוועדת הבחירות: הניסיונות לפגוע באמון הציבור בתוצאות יתגברו

נציגים פוליטיים בנשיאות ועדת הבחירות ניסו להוציא הודעה משותפת שתדחה את דברי יו"ר הכנסת יריב לוין בכאן רשת ב נגד השופט פוגלמן - ח"כ שלמה קרעי התנגד והמהלך התבטל
אמוץ שפירא
22 במרץ 2021
08:32

כיממה לבחירות 2021: בוועדת הבחירות המרכזית חוששים מפני התגברות הניסיונות לקעקע את אמון הציבור בתוצאות הבחירות, למקרה שהן לא יהיו נוחות למי מבין המתמודדים. נציגים פוליטיים בנשיאות ועדת הבחירות ניסו להוציא הודעה משותפת שתדחה את הדברים שאמר אתמול יושב ראש הכנסת יריב לוין, ותביע אמון ביושב ראש הוועדה השופט פוגלמן. אך בשל התנגדות של נציג הליכוד בנשיאות, חבר הכנסת שלמה קרעי, הדבר לא יצא לפועל.

מנכ"לית הוועדה עורכת הדין אורלי עדס התייחסה בעקבות כך לחשש מזיופים, ואמרה כי יש שכבות הגנה שקשה יהיה לפרוץ אותן - שני מזכירי קלפי ומפקח טוהר בחירות לרוב הקלפיות. בנוסף, חברי ועדות הקלפי, נציגי המפלגות, יוכלו לצלם בתום הספירה את הפרוטוקולים של ההצבעה.

יושב ראש הכנסת לוין, מהליכוד, אמר אתמול בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי "ההחלטות של יושב ראש הוועדה, השופט פוגלמן, הן מוטות, חד צדדיות וחסרות שום היגיון". חבר הכנסת לוין הוסיף כי  "היו אירועים חמורים במערכות הבחירות הקודמות. החמור ביותר היה הניסיון הבלתי פוסק של הוועדה להסתיר את הדברים כמו העובדה שלא אפשרה לחשוף את הפרוטוקולים".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הכנסת יריב לוין, בכאן רשת ב

עורכת הדין עדס התייחסה לדברי חבר הכנסת לוין בכאן רשת ב אתמול, ואמרה לשלי יחימוביץ ויגאל גואטה: "אני אדם שמאמין בכוחן של מילים, מאוד מצער אותי לשמוע את דברי יושב ראש הכנסת. הוא יודע היטב כיצד עובדים הדברים בוועדת הבחירות".

בתוך כך, ועדת הבחירות לא הצליחה לעמוד ברף שקבעה לעצמה לשני מזכירים ומפקח בחירות עם מצלמה לכל קלפי, ולכן הוחלט בוועדה כי קודם כול תינתן עדיפות לאזורים שמוגדרים רגישים, לצוות של שני מזכירים ומפקח. במקומות שלא מוגדרים רגישים יסתפקו במזכיר קלפי אחד.