ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

החל ממחר – 10,000 ישראלים מחוסנים יוכלו להיכנס מדי שבוע ליוון

פרסום ראשון: יוון תהפוך לאחת המדינות הראשונות שמכירה בדרכון הירוק ובתעודת המתחסן של הישראלים
עמיחי שטיין
22 במרץ 2021
21:58

פרסום ראשון: החל ממחר (שלישי) יוכלו ישראלים שמחזיקים בתעודת מתחסן להיכנס ליוון. שר התיירות היווני האריס תאוהאריס עדכן הערב את שגריר ישראל באתונה, יוסי עמרני, כי מועצת השרים של יוון אישרה את כניסתם של תיירים מישראל בעלי דרכון ירוק, ללא צורך בבדיקת PCR וללא חובת בידוד. מכסת הישראלים שתורשה להיכנס למדינה מדי שבוע תעמוד על 10,000. האישור צפוי להיכנס לתוקף מחר עם החתימה על צו ממשלתי בנושא.

בכך הופכת יוון לאחת המדינות הראשונות שמכירה בדרכון הירוק ובתעודת המתחסן של הישראלים. בתחילה חשבו ביוון לאפשר את כניסת הישראלים רק מאמצע החודש הבא, אבל לחץ של שגרירות ישראל ביוון – בין היתר כדי לאפשר כניסת תיירים ישראלים במהלך חג הפסח – גרם לכך שהיוונים החליטו להקדים את האפשרות של ישראלים מחוסנים להיכנס למדינה.

ביממה האחרונה התגלו ביוון יותר מ-1,500 חולי קורונה ו-41 בני אדם מתו מהמחלה, ולכן קיימות הגבלות על פעילות חלק מהענפים במדינה. הישראלים שייכנסו למדינה יאלצו לפעול על פי הכללים של יוון בכל הקשור למאבק בהתפשטות בקורונה. בתקופה האחרונה ניהלו שר החוץ גבי אשכנזי, משרד החוץ, הבריאות והתחבורה שיחות עם מדינות נוספות לצורך הכרה הדדית בתעודת מתחסן ולפתיחת השמיים לתיירות ישראלית.

מיום חמישי - מעבר טאבה ייפתח

בתוך כך, מעבר טאבה צפוי להיפתח לתנועת ישראלים לתיירות למצרים ביום חמישי הקרוב. מדי יום יורשו לעבוד לצד המצרי כ-350 ישראלים.

עם זאת במשרד הבריאות מבקשים לדחות את פתיחת המעבר ליום שני בשבוע הבא, לאחר חג הפסח. ההחלטה הסופית בעניין תתקבל, כך מסתמן, רק ביום רביעי.

בהכנת הידיעה השתתף שרון עידן