תקיפת צה"ל ברצועת עזה
-

בתגובה לרקטה ששוגרה לאזור ב"ש בזמן ביקור נתניהו: צה"ל תקף בעזה

צה"ל: זוהה שיגור אחד לעבר ישראל. כתוצאה מכך הפועלה התרעה בשטח פתוח. לא היו נפגעים מהירי. מצה"ל נמסר כי מטוסי ומסוקי קרב תקפו יעדי טרור של חמאס
איציק זוארץ
23 במרץ 2021
19:22
עודכן ב 03:28

רקטת גראד ששוגרה מרצועת עזה נפלה אמש (שלישי) בשטח פתוח באזור באר שבע. צה"ל הודיע כי זוהה שיגור בודד וכתוצאה מכך הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד. הרקטה נורתה במהלך ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבירת הנגב - כשלוש שעות לסגירת הקלפיות. לפי מקור שמעורה בפרטים, בזמן השיגור נתניהו היה ברכבו ביציאה מן העיר באר שבע. בתגובה לירי לדרום - צה"ל תקף הלילה ברצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי מטוסי ומסוקי קרב תקפו יעדי טרור של חמאס. במטרות - אתר לייצור אמצעי לחימה רקטיים ועמדה צבאית. "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

זוהי הרקטה הראשונה ששוגרה מתחילת השנה. הירי האחרון לאזור באר שבע היה בנובמבר 2019, במהלך מבצע חגורה שחורה, בעקבות חיסול בהא אבו אל עטה.

הפעם האחרונה שבה שוגרה רקטה מרצועת עזה לישראל הייתה בחודש ינואר. היא נפלה בשטח פתוח סמוך לנחל עוז ולא נשמעה התרעה ביישובים הסמוכים. בתגובה לירי תקפו טנקים של צה"ל עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה. 

יום קודם לכן שוגרו שתי רקטות מצפון רצועת עזה לכיוון אשדוד ונחתו בים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בתקיפה. חמאס הסביר כי הירי היה כתוצאה מפגיעת ברק. בתגובה לירי שבוצע אמש לעבר ישראל, תקף צה"ל מטרות של חמאס ברצועת עזה. דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו סדנאות לחפירת מנהרות של ארגון הטרור ברצועה.