רה"מ בנימין נתניהו בבנייני האומה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו: אסור לנו לגרור את ישראל לבחירות חמישיות - לא פוסל אף אחד

לפיד וסער שוחחו וסיכמו על שיתוף פעולה • רה"מ התקשר לבנט לאחר תוצאות המדגמים. יו"ר ימינה: "עכשיו הזמן לריפוי, לאיחוי השסעים בעם. מה שהיה הוא לא מה שיהיה" • דרעי: "שואפים להקים ממשלה יהודית-לאומית במהירות" • מרב מיכאלי: "הצליחו לרצוח את רבין, אבל לא את הדרך שלא" • גנץ: "היו מי שהספידו וסיכמו, אנחנו בחרנו להילחם" • שיעור ההצבעה בסגירת הקלפיות: 67.2% - ירידה של 4.8%
כתבי כאן חדשות
23 במרץ 2021
22:50
עודכן ב 02:45

שידור חי בכאן 11

התגובות לתוצאות המדגמים: ראש הממשלה בנימין נתניהו עלה הלילה (רביעי) לנאום לאחר פרסום תוצאות המדגמים. "הבאנו הישג אדיר - הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר בפער גדול", אמר נתניהו והוסיף כי הוא לא פוסל אף אחד, כי הוא יפעל להקים ממשלה יציבה וכי הוא מושיט יד לכל חברי הכנסת "שמאמינים בעקרונות שלנו".

עדכון מדגם כאן חדשות ודודי חסיד: שוויון בין הגושים

מנגד, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שמפלגתו קיבלה במדגם כאן חדשות 18 מנדטים, אמר בהצהרה לאחר פרסום תוצאות המדגמים: "לפני שלושה חודשים הפלנו את הממשלה, ויצאנו למערכת הבחירות. נכון לרגע זה אין לגוש נתניהו 61 מנדטים, ולגוש השינוי יש. לא תקום בישראל ממשלה על קולות הכהניסטים הגזענים. התחלתי כבר הערב לנהל שיחות עם חלק ממנהיגי הגוש". בתוך כך, לפיד שוחח עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער והשניים סיכמו על שיתוף פעולה.

גדעון סער, שמפלגתו קיבלה 6 מנדטים בלבד במדגם כאן חדשות, אמר בנאום שנשא במטה תקווה חדשה כי אין בכוונתו להיכנס לממשלה בראשות נתניהו: "נעמוד בהתחייבותנו". עוד אמר סער: "קיווינו לתוצאה טובה יותר, נכבד את פסק דינו של הבוחר".

בתגובה לדברים אמרה השרה מירי רגב מהליכוד כי "גדעון סער פועל מתוך אגו, לא מעניינת אותו החברה בישראל, הוא קרס, אני לא עוסקת במשא ומתן". קודם לכן יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר תקף באולפן כאן חדשות את סער: "אם סער יישאר במחנה 'אנטי-ביבי' – הקריירה הפוליטית שלו נגמרה".

כשעה לאחר תוצאות המדגמים התקשר נתניהו ליו"ר ימינה נפתלי בנט ושוחח עמו. לפי מדגם כאן חדשות, ימינה קיבלה 7 מנדטים. בנט אמר לנתניהו כי יש להמתין לתוצאות האמת.

עוד אמר בנט לאחר פרסום תוצאות המדגמים: "עכשיו הזמן לריפוי, לאיחוי השסעים בעם. מה שהיה הוא לא מה שיהיה. עוד יעברו מספר ימים עד נדע את התוצאות, נמתין בסבלנות. נחוש לקדם את ערכי הימין בכל ממשלה".

ראש הממשלה התקשר גם ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ובירך אותו על הישג מפלגתו. על פי מדגם כאן חדשות, מפלגתו של סמוטריץ' מקבלת 7 מנדטים.

בגוש תומכי נתניהו נרשמה שביעות רצון גם בש"ס, שקיבלה במדגם כאן חדשות 9 מנדטים וכרגע היא המפלגה השלישית בגודלה. יו"ר המפלגה אריה דרעי אמר בנאום שנשא במטה המפלגה: "שואפים להקים ממשלה יהודית-לאומית במהירות. אני פונה לראשי מפלגות הימין - בואו נשכח את מערכת הבחירות, נתגבר על כל השיקולים האישיים וכל הפגיעות - העם רוצה ממשלה לאומית-יהודית-מסורתית. אין אפשרות אחרת".

יו"ר כחול לבן בני גנץ, שבניגוד לתחזיות הסקרים קיבל 8 מנדטים על פי מדגם כאן חדשות, אמר הערב: "כשאתה נלחם למעלה אתה לא שומע את רעשי הרקע ולא מריח את הטינופת. היו מי שהספידו, אנחנו בחרנו להילחם. התוצאות עדיין אינן בהירות מספיק. מציע להתאזר בסבלנות. אבל דבר אחד אני יכול להבטיח לכם - נמשיך להיאבק על הערכים שלנו".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר: "עשינו את המקסימום והראינו לכולם שיש לנו דרך ייחודית מאוד. המטרה להקים ממשלה ציונית ליברלית, לא נוותר על שני הנושאים האלו. מציע לכולם לקחת אוויר, אין הכרעה ברורה".

במרצ, שעוברת את אחוז החסימה ואף מקבלת 6 מנדטים על פי מדגם כאן חדשות, בירכו על התוצאות. יו"ר המפלגה ניצן הורוביץ אמר לכאן חדשות: "שמחים על התוצאות. ממתינים לתוצאות האמת, אך זה הישג גדול מאוד".

גם יו"ר העבודה מרב מיכאלי הביעה שביעות רצון מהתוצאות: "אם יש משהו שהוכחנו הערב זה שהצליחו לרצוח את ראש הממשלה יצחק רבין אך בשום אופן לא יצליחו לרצוח את דרכו".

אכזבה נרשמה ברשימה המשותפת, שקיבלה 8 מנדטים בלבד לפי מדגם כאן חדשות. יו"ר הרשימה איימן עודה אמר לכאן חדשות: "אנחנו עומדים בפני הממשלה הקיצונית ביותר מזה עשרות שנים. לגנץ לא היה את האומץ, הציבור שלנו כועס ובצדק. חלק גדול שהחרים את הבחירות - לא מקבל את זה".

יו"ר רע"מ מנסור עבאס, שלפי המדגם לא עבר את אחוז החסימה, גילה אופטימיות ואמר לכאן חדשות: "אחוזי ההצבעה בחברה הערבית עלו בשעתיים האחרונות והם מצביעים לרע"מ, אומנם נצטרך להמתין בסבלנות אבל אז נדע שרע"מ תעבור את אחוז החסימה. אני לא מצטער על כלום".