גיא לנדאו
גיא לנדאו. צילום: מאיר כהן

בחירות העורכים - כאן 88 | 22.3.2021

עדכון אחרון - 22.3.2021
מערכת כאן
24 במרץ 2021
13:25

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

האחים בן עזרא - יער

האחים אסיף ואדר בן עזרא הם, כמתבקש "האחים בן עזרא". אלבומם הראשון יצא ב-2019 וכעת הם בדרך לאלבום חדש. "יער", הסינגל הראשון מתוכו, הוא תוצר של שיתוף פעולה עם אחיהם הקטן אוריה, דבר שרצו לעשות זמן רב וחיכו שהוא ישתחרר מהצבא. השיר נכתב בהשראת סיפור אהבה אי שם ביערות דרום אפריקה, והתוצאה היא שיר פולקי רגוע באווירה טבעית ביותר.

LaNNda - Closer 

גיא לנדאו מסתובב במחוזותינו המוזיקליים כבר שנים, נע בין הרכבים כמו "ילדי השדה" ו-"הקולקטיב", לבין נגינה בגיטרה עבור אמנים כמו מארינה מקסימיליאן, דניאלה ספקטור, אמיר דדון ועוד. בחסות הקורונה וזמן ההתכנסות שהיא הביאה איתה, לנדאו הוציא סינגל בכורה ופצח בקריירת סולו תחת השם LanndA. הסינגל, שנשמע כמו גרסת לו-פיי של The Weeknd, מלא בגרוב נעים וסאונד של חלום על מסע בחלל. וכדי להשלים את חווית הטיול הלילי בין כוכבים, יצא גם קליפ שעוטף את השיר בתפאורת הגלקסיה הראויה לו ומיועד לכל מי שרוצה שלא יגמר לו הלילה.

Allie Crow Buckley – Moonlit and Devious

אם לשפוט על פי אלבום הבכורה שלה, אלי קראו באקלי היא יוצרת חדשה שכדאי לשים עליה העין. באקלי, ילידת סן פרנסיסקו,  גדלה בניו זילנד וב-2019 החלה את הקריירה שלה עם EP בשם So Romantic. שיר הנושא של אלבומה החדש Moonlit and Devious הוא שיר רדוף, מלא בדרייב, אפלה וגם אור בדיוק כפי ששמו משקף. הוא הולך ונבנה עד שנסחפים יחד איתו בים של תשוקה וגעגוע. 

Fruit Bats - Holy Rose

כבר 20 שנה שאריק די. ג'ונסון מוביל את הרכב הפולק-רוק Fruit Bats לצד העבודה שלו עם להקות כמו Califone ו-The Shins. למרות הקורונה, 2020 הייתה שנה פורה עבורו – הוא הקליט אלבום מחווה ל-Smashing Pumpkins וגם היה חלק מהטריו Bonny Light Horseman, שאלבום הבכורה שלהם היה מועמד לאחרונה לגראמי בקטגוריית אלבום הפולק הטוב ביותר. השירים ב-The Pet Parade, האלבום החדש של Fruit Bats נכתבו לפני המגפה, אבל הוקלטו במהלכה ברחבי אמריקה כשהמוזיקאים הקליטו מרחוק, בביתם. הנבחרת שמלווה כאן את ג'ונסון כוללת בין היתר את מאט באריק, המתופף של Fleet Foxes ואת המפיק ג'וש קאופמן, שותפו ל-Bonny Light Horseman ומי שעבד עם The National ובוב וויר (Grateful Dead). השיר Holy Rose נכתב על שריפות הענק בצפון קליפורניה ב-2017. אשתו של ג'ונסון היא ילידת מחוז סונומה בקליפורניה והיא נאלצה לחזות במקום שבו גדלה עולה באש – "זהו שיר אהבה לילידי החוף המערבי".


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים